Microsoft Xbox Series X Etkinliği İçin Karar Açıklandı

Microsoft Xbox Series X Etkinliği İçin Karar Açıklandı

0

ABD’li yazılım şirketi Microsoft Xbox Series X etkinliği için bir açıklama yaptı. PlayStation 5 için düzenlenecek olan tanıtım etkinliğinin ertelenmesi, bazı kullanıcıların gözlerini Xbox cephesine çevirdi. Peki bir erteleme kararı var mı?

Microsoft Xbox Series X etkinliği için beklenen açıklamayı yaptı

Microsoft Xbox Series X etkinliği için beklenen açıklama

7 Mayıs 2020 tarihinde bilindiği gibi yeni Xbox Series X oyunları ile tanışmıştık. PlayStation 5 oyunlarına rakip olarak karşımıza çıkan bu yapımlar, Halo Infinite liderliğinde, oyun piyasasına sürüldü.

Yayımlanan bir haberde Xbox 20/20 etkinliğinin ağustos ayına ertelendiği açıklanmıştı. Bu konu hakkında bir açıklama yapan Microsoft, Sony’nin başvurduğu erteleme planını tercih etmediğini belirtti. Bundan dolayı Xbox 20/20 etkinliği konusunda bir engel kalmadı.

Xbox Pazarlama Müdürü Aaron Greenberg, ilgili erteleme haberi hakkında şu cümleyi kurdu: “Hiçbir şeyi ertelemedik. Planımız, temmuz ayında düzenlenecek olan dijital şov konusunda herhangi bir değişikliğe uğramadı. Ekiplerimiz bu konuda çok çalışıyor.”

Düzenlenmesi planlanan yeni etkinlikte, geçen ay olduğu gibi, Xbox Series X oyunları hakkında çeşitli tanıtımlar yapılacağı açıklandı. Bunun dışında uygun fiyatlı Xbox Series X için de birçok iddia mevcut.

Bu model için henüz herhangi bir açıklama yapmayan Microsoft, şimdilik sessiz kalmayı tercih ediyor. Buna ek olarak E3 etkinliğinin iptal edilmesi, Halo Infinite yapımının dünya oyun pazarında boy göstermesine engel oldu.

Halo projesinin yapımcıları tanıtımda oyuncuların Halo Infinite yapımı için neler düşündüğünü duymak istediğini belirtmişti. Ne yazık ki erteleme sonucu bu isteği gerçekleşmeyecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir