Yüzükler Efendisi Hayranlarının Görmesi Gereken 8 Yer

Yüzükler Efendisi Hayranlarının Görmesi Gereken 8 Yer

0

Dünyaca ünlü olan Yüzüklerin Efendisi serisi günümüzde de hala popülerliğini sürdürüyor. Eğer sizde Orta Dünya tutkunlarından biriyseniz ve kahramanlarınızın adımlarını takip etmek isterseniz, filmin bir çok setine ev sahipliği yapmış Yeni Zelanda’ya uğramalısınız. Oldukça geniş bir hayran kitlesi bulunan seri  izlenildikten sonra akıllarda soru bırakıyor. “Acaba film nerede çekildi ? ” Eğer sizde Yüzükler Efendisinin nerede çekildiği merak ediyorsanız yazımızın devamını da okuyun derim. 

1. Hobbiton Hobbiton’da Shire’ı ziyaret edebilir, Yeşil Ejder’de bir şeyler içip, Parti Ağacı’nın altında dans edebilir ya da Bilbo’nun evini ziyaret edebilirsiniz. Eğer sıkı bir Orta Dünya hayranıysanız , Yeni Zelanda’ya uğradığınızda mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden bir tanesi Hobbiton.

2. Pelennor Çayırı Mackenzie bölgesini ziyaret edip çayırlarda gezinenler, Kralın Dönüşü’nde izlediğimiz, Gondor ve Rohanlıların binlerce orka karşı mücadele ettiği meşhur savaşın çekildiği mekanı görmüş oluyorlar. Fakat çayırlar özel mülk olduğu için, buraları izinsiz ziyaret etmeniz mümkün değil. Ancak bölgedeki tur şirketleri, düzenli aralıklarla fanları Pelennor Çayırları ile kavuşturma konusunda yardımcı oluyor. Mackenzie’ye gidip tur şirketlerinin kapısını çalmak yapılacak en doğru şey.

3.Fangorn Ormanı 


Nehirlerin çevirdiği bölge Entlerin yuvası olan Fangorn Ormanı olarak biliniyor. Akarsulara ev sahipliği yapan Fiordland Ulusal Parkı, Orta Dünya’nın Fangorn Ormanı’nı da içinde saklıyor. Bölgede yer alan Mavora Gölü boyunca uzanan yol ise, Merry ve Pippin’in Uruk-hai’lerden kaçarken kullandığı yol olarak filmde görünüyor. Keza Aragorn’un yaramaz hobbitlerin peşine düştüğü yer de burası. Yolunuz burayla kesişirse, birbirlerine söylenip duran ağaçlarla karşılaşmanız işten bile değil. Ne de olsa burası Orta Dünya’nın en meşhur ormanı.

4.Tawhai Şelaleri 


Ruapehu bölgesine gittiğinizde Tawhai Şelalesini ziyaret etmeyi unutmayın. Nehrin bir bölümü, Faramir ve adamlarının, balık avlayan Gollum’a oklarıyla nişan aldıkları sahneye ev sahipliği yapıyor. Yüzüklerin Efendisi’nden sonra en çok kullanılan adı Gollum’un Havuzu olmuş.

5.Gunn Dağı 


Göz alıcı yerlerden bir tanesi de Gondor ve Rohan arasındaki işaret ateşlerinin yakıldığı Gunn Dağı. Aynı bölge oldukça güzel ve durgun bir göle de ev sahipliği yapıyor. İsterseniz yürüyerek dağa tırmanabilir ya da manzara uçuşları yapan uçaklardan kiralayarak dağı yukarıdan izleyebilirsiniz.

6.Twelwe Mile Deltası 


Wakatipu Gölü’nün yakınlarında bir kamp alanında olan mekanda; Frodo, Sam ve Gollum, Faramir’in kolcuları ve Mumakil’lerin savaşını izlemişti.

7.Snowdon Ormanı 


Fiordland Milli Parkı, Fangorn Ormanı’na ev sahipliği yapıyor. Aragorn’un kayıp Hobbitlerin izini sürdüğü yolu takip edebilir ve yolun sonunda Ent’lerin evine ulaşabilirsiniz. Bu ormandaki ağaçlara dikkat etmeniz gerektiğini söylememize gerek yoktur umarım.

8.Twizel 


Gondor’a hoş geldiniz! Yüzüklerin Efendisi turunuzun bu aşamasında Pelennor Çayırları için yapılan savaşı tekrar tekrar yaşayabilir ve Leydi Eowyn gibi Angmar’ın Cadı Kralı’nı son defa yenerek kendinizi kahraman ilan edebilirsiniz.


Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir