YouTube’un Dört Gözle Beklenen Özelliği Geldi!

YouTube’un Dört Gözle Beklenen Özelliği Geldi!

0

Uzun zamandır Apple kullanıcılarının heyecanla beklediği YouTube PiP modu sonunda kullanıma sunuldu. Şimdilik bu özellikten  ABD’deki kullanıcılar yararlanmakta. YouTube’un Dört Gözle Beklenen Özelliği Geldi!

YouTube’un Dört Gözle Beklenen Özelliği Geldi!

YouTube'un Dört Gözle Beklenen Özelliği Geldi!

Geçtiğimiz yılda  iOS 14 işletim sistemi piyasaya sunulduğu zaman PiP (Resim İçinde Resim) modu kullanıcılara sunulmakta. Söz konusu olan özellik uzun süredir sistem tarafından desteklenmekteydi fakat YouTube’un iOS sürümü için kullanılmamaktaydı. Artık Google, iPhone ve iPad için YouTube PiP özelliğini kullanıcıları için aktif etti.

iPhone ve iPad kullanıcıları uzun süredir söz konusu olan özelliği beklemekteydiler. Söz konusu olan özellik safaride açılsa da YouTube uygulaması içinde çalışmamaktaydı. Ancak dün Youtube, PiP modunun dünya çapındaki YouTube Premium kullanıcıları için aktif olduğunun duyurusunu yaptı.

Söz konusu olan özellik YouTube için PiP (Resim İçinde Resim), kullanıcıların cihazları içinde farklı bir uygulamada olmalarına karşın küçük ekranda çalışmasını sağlamakta. Merakla beklenen özellik, şu anda  iOS’ta YouTube Premium üyeleri tarafından kullanıma açık. Fakat ilerleyen günlerde bu özelliğin ABD’deki tüm kullanıcılar için aktif edilmesi planlanmakta.

ABD dışında yer alan kullanıcıların söz konusu olan özellikten mahrum kalmaları kullanıcıların hoşuna gitmedi. Bu yüzden diğer ülkedeki kullanıcılar Google’ın neden sadece ABD’ye tolerans tanıdığı konusunda tepkililer. Ancak bu durumun uzun süreceği düşünülmemekte. Tahminlere göre Google kademeler halinde diğer ülkedeki kullanıcılara da PiP desteğini getirecek.

Peki bu özellik hakkında siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir