YouTube’u yerle bir etti! Rekor kırdı

YouTube’u yerle bir etti! Rekor kırdı

0

Bugün YouTube dünyasında yeni bir rekora imza atıldı. MrBeast adıyla tanına çılgın YouTuber, uzun süredir zirvede olan T-Series’i geçti. MrBeast, YouTube abone rekoru kırarak, en çok aboneye sahip kanalı oldu. İşte büyük başarının tüm detayları…

MrBeast, T-Series’i geçerek YouTube abone rekoru kırdı

Jimmy ‘MrBeast’ Donaldson, 1 Haziran 2024 itibarıyla YouTube’un en çok aboneye sahip kanalı oldu. Bu büyük rekor, MrBeast’in 266 milyon 707 bin aboneye ulaşmasıyla gerçekleşti. Daha önce T-Series, 2019 yılından beri YouTube’un en çok aboneye sahip kanalıydı ve o zamanki PewDiePie’yi geçmişti.

MrBeast, 2023’ün başında, 127 milyon abonesi varken, İsveçli YouTuber PewDiePie’nin intikamını almak için yola çıkmıştı. O zaman T-Series’in 233 milyon abonesi vardı ve MrBeast’in bu büyük farkı kapatması gerekiyordu. Ve sonunda başardı. Peki, MrBeast bu büyük başarıyı nasıl elde etti? Cevap basit aslında, sınırları çok fazla zorladı.

MrBeast, içerik üretiminde çılgınca şeyler yapmasıyla tanınıyor. Kendini bir hafta boyunca canlı gömmek mi dersiniz, yarışmacıları 100 gün boyunca birlikte yaşatıp büyük ödüller dağıtmak mı dersiniz, MrBeast’in videoları her zaman izleyicileri şaşırtmayı başardı. Bu videolar, MrBeast’in abone sayısını da hızla artırdı.

YouTube abone rekoru kıran MrBeast sadece çılgın videolarıyla değil, aynı zamanda hayırseverlik çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. Beast Philanthropy aracılığıyla milyonlarca dolarlık bağışlarda bulunarak ihtiyaç sahibi ailelere, arkadaşlara ve hayranlara yardım ediyor.

Ayrıca, MrBeast’in diğer girişimleri de büyük ilgi görüyor. ‘Feastables’ adlı çikolata barları, Kuzey Amerika’daki Walmarts’ta hızla tükeniyor. Mayıs ayında, Amazon Prime ile iş birliği yaparak tarihin en büyük oyun şovunu düzenlemek için 5 bin katılımcı aradığını duyurmuştu. ‘Beast Games’ adlı oyun şovunda 5 milyon dolarlık büyük bir ödül sunuluyor. Yani, MrBeast durmak nedir bilmiyor.

MrBeast’in YouTube abone rekoru, Elon Musk gibi ünlü isimlerin de dikkatini çekti. Elon Musk, sosyal medyada MrBeast’i tebrik eden ve başarısını kutlayan paylaşımlar yaptı. MrBeast’in T-Series’i geçerek YouTube’un en çok aboneye sahip kanalı olması, en çılgın olanın kazandığını göstermiş oldu.

YouTube abone ve izlenme rekoru uğruna sınırları daha ne kadar zorlayabilirler bilemiyoruz. Sonuçta, daha çok izlenme arzusu, insanları hoş olmayan şeyler yapmaya da zorlayabilir. Kendisi, sınırları zorlayarak ve izleyicilerine sürekli yenilikler sunarak bu büyük başarıya ulaştı. Siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/mrbeast-youtube-abone-rekoru-kirdi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir