Ünlü YouTuber’dan yeni rekor!

Ünlü YouTuber’dan yeni rekor!

0

YouTube da dahil olmak üzere sosyal medyada on milyonlarca takipçiye sahip MrBeast, kısa süre önce yeni bir rekora imza attı. Fenomenin X (Twitter) üzerinde paylaştığı bir gönderi, yüz binlerce kez yeniden gönderildi. İşte ayrıntılar…

MrBeast, X’te (Twitter) rekor kırdı!

Bilmeyenler için MrBeast veya gerçek ismiyle Jimmy Donaldson, ABD’li bir YouTuber. Kanalında büyük miktarda para ödülüne sahip tehlike dolu yarışmalar yayınlıyor ve 230 milyondan fazla aboneye sahip. MrBeast, yaptığı bağışlar ile de tanınıyor.

Ünlü fenomen MrBeast, X’in (Twitter) reklam geliri paylaşımı programını test etmek amacıyla platformda 1 dolarlık ve 100 milyon dolarlık arabaları karşılaştıran bir video yayımladı. Aradan birkaç gün geçti ve fenomen, yukarıda görebileceğiniz açıklama ile bu videodan 250 bin dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

Üstelik MrBeast, kazandığı bu parayı rastgele 10 kişiye vereceğini açıkladı. Kişi başına 25 bin dolar düşüyor. Fenomen, bu çekilişe katılmak için gönderiyi beğenme ve yeniden gönderme (retweet) şartı koydu. Tabii bu durumda yüz binlerce kişi çekilişe katıldı.

MrBeast‘in bu çekiliş gönderisi, en çok yeniden gönderilen (retweet) paylaşım oldu. Aktarılan bilgilere göre 3.9 milyon kullanıcı tarafından yeniden gönderildi. Şu anda paylaşıma bakarsanız daha düşük bir sayı ile karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni bilinmese de hata olduğu tahmin ediliyor.

MrBeast, X'te (Twitter) rekor kırdı!

Bundan önceki rekor, 3.8 milyon yeniden gönderme (retweet) ile Yusaku Maezawa adlı bir iş insanına aitti. Maezawa da 100 kişiye 1 milyon yen (6 bin 765 dolar) vereceğini söylemişti. Bu paylaşımın yeniden gönderme (rtweet) sayısı daha yüksekti ancak aylar içerisinde düştü.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/mrbeast-x-twitter-yeniden-gonderme-rtweet-rekor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir