YouTube’a Sesli Reklamlar Geliyor! Spotify Benzeri

YouTube’a Sesli Reklamlar Geliyor! Spotify Benzeri

0

Şimdilik beta sürecinde olan YouTube’un sesli reklamlar özelliği çok daha büyük bir kullanıcı kitlesine sunulduğu açıklandı. Şimdilik test edilmekte olan özellik ile birlikte Youtube kullanıcıları, podcast ya da müzik dinlerken sesli reklamlar ile karşılaşacaklar. Bu tarz reklam türüne kullanıcılar Spotify’dan da aşinalar. YouTube’a sesli reklamlar geliyor!

YouTube’a Sesli Reklamlar Geliyor

YouTube'a Sesli Reklamlar Geliyor

YouTube, dünya genelinde en popüler video içerik platformu olmasının yanı sıra müzik ve podcast yayınları tarafından da daha büyük kitlelere ulaşabilmek için kullanılmakta olan bir araç. Söz konusu olan sesli içeriklerinden gelir elde etmek isteyen Youtube, bu konuda test edilmekte olan yeni reklam modelini daha geniş kitlelere sunuyor.

YouTube’un “erişimi verimli bir şekilde genişletmek ve marka bilinirliğini artırmak” amacıyla geliştirdiğini ifade ettiği özellik ile birlikte YouTube’da standart görsel reklamların yanı sıra sesli reklamlar da yer alacak. Tahmin edebileceğiniz gibi YouTube’un sesli reklamları özellikle uygulamayı podcast ve müzik için kullananları hedef alıyor.

Podscast severler için sesli reklamları yayınlanacak

Şöyle bir iki dakika düşünecek olursak YouTube’un sesli reklamlar özelliğinin Spotify’ın ücretsiz haline benzetmemiz mümkün. Bu reklam türü kullanıcıların karşısına 15 saniye uzunluğunda sesli reklamlarla çıkacak. Fakat YouTube, video içerik platformu olduğundan dolayı sesli reklamlarda da statik bir resim ya da küçük animasyonlar bulunacak.

YouTube Reklamları Ürün Müdürü Melissa Hsieh Nikolic, sesli reklamlar ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Şirketlerin bir sesli reklam hazırlarken başrolün kullanılan ses olacağını unutmaması, kullanıcıların gözlerini kapattıklarında dahi reklamın ne hakkında olacağını açık ve net bir şekilde anlaması, mesajın anlaşılır bir dille samimi, dikkat çekici bir ses ile iletilmesi gerektiğini belirtti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir