YouTube ve TikTok Temsilcilik Açacak! Açıklama Geldi

YouTube ve TikTok Temsilcilik Açacak! Açıklama Geldi

0
YouTube ve TikTok Temsilcilik Açacak

YouTube ve TikTok temsilcilik açacak. Ülkemizde yeni alınan karar ile birlikte sosyal medya devleri Türkiye’de temsilcilik açmak zorunda kalmışlardı. Geçtiğimiz gün bu konuda olumlu bir cevap daha geldi ve TikTok da temsilcilik açmayı kabul etti. İlk olarak YouTube‘un bu konuda olumlu cevap verdiğini söylemeden geçmeyelim. Açıklama Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’dan geldi.

Alınan karar doğrultusunda ülkemizde temsilcilik açmayan sosyal medya devleri reklam kısıtlaması ile karşılaşması söz konusu. Hem YouTube hem de TikTok Türkiye‘de açacağı temsilcilikler sayesinde reklamlardan elde edecekleri kazançları arttıracaklar.

YouTube ve TikTok Temsilcilik Açacak!

Sosyal medya yasası olarak adlandırılan 7253 sayılı kanunda değişikliğe gidildi. Söz konusu değişiklik sonrasında 1 milyondan fazla üyesi bulunan yabancı platformlara temsilci atama zorunluluğu artık ülkemizde de bulunuyor. Tanınan süre içerisinde temsilcilik açmayan TikTok‘a, daha önce 10 milyon lira ve 30 milyon lira olmak üzere iki kez de idari para cezası kesildiği bildirilmişti.

Ömer Fatih Sayan, Twitter üzerinden ‘TikTok Türkiye temsilciliği açmayı kabul etti’ açıklaması yaptı. Sayan, diğer sosyal ağların da bir an önce temsilci bildirmelerini ve yükümlülüklerini yerine getirmelerini temenni ettiğini belirtti.

YouTube’dan sonra TikTok’un da temsilcilik açacağını açıklaması her iki şirketin de reklam gelirini önemli ölçüde artıracağı düşünülüyor. Diğer şirketlerin reklam kısıtlamasına takılması nedeniyle birçok firma YouTube ve TikTok’a reklam verecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir