Youtube Shorts İle Para Kazanma Başlıyor!

Youtube Shorts İle Para Kazanma Başlıyor!

0

İnternetten para kazanma isteyen pek çok kişinin aklına ilk olarak Youtube gelmekte. Youtube üzerinden para kazanma gerçekten mümkün. Normalde uzun videoların arasına koyulan reklamlar ile para kazanan içerik üreticileri artık Youtube Shorts ile de para kazanabilecek. Youtube Shorts ile para kazanma bu sayede başlıyor.

Gelecek yıldan başlayarak Shorts, tıpkı standart YouTube videolarında olduğu gibi üreticilerin ‘partner’ (ortak) olmasına ve bu sayede reklam gelirlerini paylaşmasına olanak sağlayacak. Ayrıca YouTube programa uygun olmayan içerik sağlayıcıların bağış, abonelikler ve ürün satışları yoluyla para kazanmasını da kolaylaştırmakta.

Youtube Shorts İle Para Kazanma

Youtube Shorts İle Para Kazanma

Youtube İş Ortağı Programı, yıllardır içerik oluşturuculara para kazandırıyor. YouTube’dan para kazanma için 1 sene içerisinde 1000 aboneye ve 4000 saat izlenmeniz yeterli olmakta. Shorts için 90 gün içinde 10 milyon görüntülenmeyi yakalamanız gerekecek.

Youtube’un Açıklaması

Kutlamaya değer bir haberimiz var. Önümüzdeki birkaç ay içinde YouTube İş Ortağı Programı’nın (YPP) avantajlarını genişleteceğiz. Böylece yaratıcılığınızı, kendiniz ve topluluğunuz için en uygun formatlarda sergilerken çalışmalarınızın karşılığını alabileceksiniz.

Shorts’ta Reklam Geliri Paylaşımı: Gelir kazanmanın yeni bir yolu Güzel bir haberimiz var. 2023’ün başında, Shorts Akışı’nda görüntülenen reklamlardan gelir kazanmaya başlayacaksınız. Ne kadar gelir kazanacağınızı Shorts görüntülemeleriniz belirleyecek. Görüntülemeleriniz ne kadar fazlaysa o kadar çok gelir kazanacaksınız. Bu, Shorts ekosistemi büyümeye devam ettikçe kısa içeriklerle büyümeleri ve gelir kazanmaları için sizin gibi içerik üreticilere daha sürdürülebilir bir seçenek sunacak. Siz güzel videolar üretmeye devam edin ve gerisini bize bırakın. Ayrıntılı bilgiyi gelecek yıl Shorts Fonu sona erdikten sonra paylaşacağız.

Tüm bunları mümkün kılmak için şu anda YPP’ye dahil olan içerik üreticilerinin, 2023’ün başında güncellenecek program şartlarını kabul etmesi gerekecek. Ayrıntılı bilgiyi önümüzdeki aylarda paylaşacağız.

Bu güncellemeler daha başlangıç. Siz sevdiğiniz formatta içerik üretmeye devam edin. Biz de YouTube kanalınızı başarıya ulaştırma için ihtiyacınız olan araçları geliştirmeye devam edeceğiz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce Youtube üzerinden video yayınladınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir