Youtube Otomatik Yaş Sınırı! İçeriklere Yeni Sınır Geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri

Youtube Otomatik Yaş Sınırı! İçeriklere Yeni Sınır Geliyor

0
Youtube Otomatik Yaş Sınırı

Her geçen gün kendini yenileyen geliştiren ve kullanıcılara kolaylık sağlamak için güncellemeler getiren Youtube, yeni bir adım atıyor. Yapay zeka algoritması, uygunsuz videolara Youtube otomatik yaş sınırı getirebilir.

YouTube üzerinden her gün milyonlarca içerik izleniyor. İzlenen bu videoların bazılarında yaş sınırı bulunurken bir çoğunda da bulunmuyor. Bulunan yaş sınırı ise çok kolay aşılabildiğinden YouTube, kullanıcıların bu kısıtlamaları aşmasını daha zor hale getirmek istiyor. Peki konuşulan içeriklere otomatik yaş sınırı nasıl gelecek?

Youtube otomatik yaş sınırı geliyor

YouTube’un içerik izleme ekibi hali hazırda bulunan yapay zeka algoritmasına güveniyor. Uygunsuz içerikleri inceleyen bu algoritma şimdi ise biraz daha ileri gitmesi planlanıyor. Bu teknolojinin geliştirilmesi düşünülürken yeni planlarda, bu yılın sonlarından itibaren, YouTube, uygunsuz videolara otomatik olarak yaş kısıtlamaları eklemek için çaba sarfedecek.

Yazımızın başında da değindiğimiz üzere çocukların yaş kısıtlaması bulunan videolara girmeye çalışıp kolayca başarılı olmasından dolayı ve bu nedenle YouTube çocukların bu kısıtlamaları aşmasını daha zor hale getirmeyi istiyor. Bir çocuk kullanıcı eğer İnternet sitesine yerleştirilmiş kısıtlanmış bir videoyu izlemeye çalışırsa, Google onu YouTube’a yönlendiriyor. Bu yönlendirildiği sayfada 18 yaşından büyük olduğunu kanıtlamak için oturum açması gerektiğini belirtiyor.

Google aynı zamanda, YouTube algoritmasının kısıtlamalarına takılan bir video olduğunda, video sahiplerinin itiraz hakkının bulunduğunu ve konu ile ilgili başvuru yapabileceklerini bildiriyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap