YouTube Milyonlarca Videoyu Kaldıracak! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

YouTube Milyonlarca Videoyu Kaldıracak! İşte Detaylar

+ - 0

Dijital video izleme sitesi denildiği zaman ilk akla gelen isim olan YouTube, yanlış bilgilendirme politikasını genişletiyor. Alınan yeni karar sonrasında milyonlarca video platformdan silinecek. YouTube Milyonlarca Videoyu Kaldıracak! İşte Detaylar

YouTube Milyonlarca Videoyu Kaldıracak! İşte Detaylar

YouTube Milyonlarca Videoyu Kaldıracak! İşte Detaylar

Popüler video izleme platformu YouTube, son zamanlarda dünyayı saran pandemi ile boğuşmakta. Platform, COVID-19’a karşı geliştirilen aşıların güvenilirliği hakkında yanlış bilgiler içeren videolarla savaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Mart ayında, YouTube’un Koronavirüs aşılarındaki yanıltıcı içeriklerden oluşan 30 binden fazla videoyu kaldırdığı öğrenilmişti. Şirket yapay zekâ destekli algoritmaları ile videoları araştırabilmekte. Google, YouTube’un yanlış tıbbi bilgilendirme politikasında büyük bir değişiklik yapmakta. Ayrıca alınan yeni karar ile platform içerisindeki milyonlarca video artık yer almayacak.

Günümüze kadar platform COVID-19 aşıları hakkında yanlış bilgiler içeren videoları silmekteydi. Ancak Google’ın yaptığı açıklamasında etkili olduğu tıbbi olarak kanıtlanan tüm aşıların yanlış bilgilendirme politikası kapsamında olduğu bilinmekte. Dün itibari ile bu yeni karar yürürlüğe girdi. Artık aşıyla ilgili yanıltıcı bilgiler içeren videolar kaldırılacak.

YouTube’un Güvenlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Matt Halprin, olay ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında, aşıların tehlikeli olduğunu söyleyen içeriklerin platformdan silineceği cümlelerini kullandı. Ayrıca YouTube’un Küresel Halk Sağlığı Hizmetlerinden Sorumlu Başkanı Garth Graham, söz konusu kararı almalarında sağlık uzmanlarına danıştıklarını belirtmekte. Ek olarak “aşıların güvenliği ve etkinliği konusunda çok fazla bilimsel ittifak var” sözlerini kullanmakta.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca YouTube platformunu kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap