Çin’den Popüler İki Kripto Para Sitesine Yasak!
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Çin’den Popüler İki Kripto Para Sitesine Yasak!

+ - 0

Kripto para konusunda Çin son zamanlarda sert bir tutum sergiliyor. Ülke şimdi de iki kripto para sitesini engelleyerek kullanıcıları şaşırttı. Çin’den Popüler İki Kripto Para Sitesine Yasak!

Çin’den Popüler İki Kripto Para Sitesine Yasak!

Çin'den Popüler İki Kripto Para Sitesine Yasak!

Kripto para konusunda negatif bir tutum sergileyen Çin yasaklarına bir yenisini daha ekledi. Gelen haberlere göre ülke, popüler kripto para piyasası veri analizi sunan iki farklı web sitesini kullanıcılara yasakladı. The Block adlı haber sitesine göre Çin’in internet güvenlik duvarı, CoinMarketCap ve CoinGecko sitelerini artık engelliyor.

Greatfire.org sitesi Çin’in sansürlenen siteleri kontrol etmek için hizmet sunmakta. Söz konusu sitenin arama sonuçlarında iki sitenin de engellediği yer almakta. Ancak her iki sitenin de tam olarak ne zaman erişilemez hale geldiği bilinmiyor. Fakat kullanıcılara göre iki siteye de Salı günü erken saatlerden itibaren girilememekte. CoinGecko’nun kurucu ortağı TM Lee, olay hakkında The Block’a geri bildirimde bulundu. Gelen geri bildirimde “Bildiğimiz kadarıyla proaktif olarak engelleme yapmadık” cümleleri yer aldı. Ayrıca CoinMarketCap temsilcisi de “yorum yok” dedi.

Ek olarak Çin’de IP erişim proaktif olarak kısıtlanan Bybt.com GreatFire.org’da firewall tarafından engellenmemiş durumda. Kısacası eğer popüler kripto paraları proaktif olarak kısıtlansalardı güvelik duvarında engellenmemiş olmalıydı. Bu duruma göre her iki kripto sitesinin Çin’de artık aktif olmayabilme durumu mevcut.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap