YouTube Kids Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

YouTube Kids Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

0

Youtube bildiğiniz üzere sevilen ve çokça kullanılan bir video izleme platformu. Platform 7’den 70’e tüm yaş gruplarına hitap etmekte. Ayrıca Youtube dünya genelinde milyonlarca çocuk tarafından ziyaret edilmekte. Bunun yanında Google maalesef küçük yaş grupları için yeterli korumayı sağlayamamakta. Çare olarak YouTube Kids geliştirildi. Ayrıca YouTube Kids Türkiye’de kullanıma açıldı.

Söz konusu platform ABD ve Avrupa’da bir süredir aktifti. Fakat ülkemizde kullanıma yeni açıldı. Ayrıca Youtube Kids, çocuklar zengin içerikler ile Aile dostu olarak 20 Nisan itibariyle ülkemizde yayında.

YouTube Kids Türkiye’de! YouTube Kids nedir?

YouTube Kids Türkiye'de

Anlık olarak 106 ülkede 44 farklı dilde aileler ve çocuklar tarafından kullanılan YouTube Kids tamamen küçük yaştaki izleyicilere hitap etmekte. YouTube’dan ayrı bir platform olan YouTube Kids, kendine özel bir web sitesine ve uygulamaya sahip.

Platformun kuruluş amacı, daha güvenli bir dijital deneyim sunma ve çocuklara özel yayınlar. Bu uygulama ile çocuklar korunurken, bunun yanında ebeveynler rahat edecekler.

Çocuklar, YouTube Kids’de yer alan kategorilerde bulunan kanallar ve çalma listeleri ile yepyeni içeriklere güvenli şekilde erişme olanağı buluyor. Platform bünyesinde öğrenme, hobiler, sanat, el sanatları, YouTuberlar, aile vloggerları, müzik & dans, oyuncak ve oyun gibi kategoriler barındırıyor.

Platform içerisinde ebeveynler, “Onaylı İçerik” modunu açarak, çocuklarının izlemesini istedikleri videoları seçebiliyor. Bu sayede YouTube Kids‘in filtrelerine ek olarak kendi filtrelerinizi oluşturabiliyorsunuz. Bu modun tercih edilmesi durumunda çocuklar uygulama içi arama yapma özelliğine erişemiyor.

YouTube Kids uygun gördüğünüz içerikleri engelleyerek kişiselleştirmenize de izin veriyor. Bir video veya kanal engellendiği takdirde artık hesapta gözükmüyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir