YouTube Katı Denetleme Sistemini Test Ediyor!

YouTube Katı Denetleme Sistemini Test Ediyor!

0

Popüler çevrimiçi video paylaşım platformu YouTube, içerik üreticilerinin kontrolü arttırmaya karar verdi. Gelen haberlere göre YouTube katı denetleme sistemini test ediyor. Platform, uygunsuz yorumlar ile ilgili bir sistem üzerinde çalışıyor.

YouTube Katı Denetleme Sistemini Test Ediyor!

YouTube Katı Denetleme Sistemini Test Ediyor!

Video izleme platformu denildiğinde ilk akla gelen isim olan YouTube, milyonlarca kullanıcıya sahip. Kullanıcılar haricinde içerik üreticilerinin de var olduğu platform her geçen gün daha fazla büyümekte. Ayrıca içerik üreticileri, rahatsız edici yorumlara maruz kalmamak için yorumları kapatma seçeneğine sahip. Fakat bu durum izleyici katılımının daha fazla azalmasına neden olmakta.

YouTube içerik üreticisi Marques Brownlee, yeni bir video yayınladı. Söz konusu videoda YouTube yorum spam’ının uzun zamandır kontrolden çıktığını belirtti. Ayrıca bu durum takip edilemeyecek kadar fazla artış gösterdi. Youtube, spam ile mücadele etmek için çeşitli araç sağlıyor ve birçok kısmını otomatik olarak kaldırıyor. YouTube Sözcüsü Ivy Choi yaptığı açıklamada, şirketin makine öğrenimi ve insan incelemesini kullanarak “spam, yanıltıcı ve dolandırıcılık konusundaki politikalarımızı ihlal ettiği için 950 milyondan fazla yorumu” 2021 yılını 4. çeyreğinde kaldırdığını belirtti.

Ancak tüm bunlara rağmen sistem tam olarak yeterli değil. Brownlee, otomatik olarak incelemeye alınan uygunsuz yorumlar için daha ‘katı denetleme’ özelliğiyle ilgili Twitter’da bir paylaşım yaptı. Sözcü Maria De Felice, YouTube’un gelişmiş özelliği 2021 Aralık’ta test etmeye başladığını belirtti.

Choi, “Spam içerikli içeriğin gelişen doğası ve değişen taktikleri göz önüne alındığında, sistemlerimizi güncel kalacak şekilde uyarlamaya devam edeceğiz.” dedi. Ayrıca söz konusu bu durum YouTube’un sorunla ilgilendiğini göstermekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca YouTube platformunu kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir