YÖK’ten Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Geldi!

YÖK’ten Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Geldi!

0

Yüksek Öğretim Kurulu bir basın açıklaması yaptı. Söz konusu olan açıklamada uzun zamandır merak edilen yüz yüze eğitim ile ilgili konuya değindi. YÖK’ten Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Geldi!

YÖK’ten Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Geldi!

YÖK'ten Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Geldi!

Bildiğiniz üzere 1 yılı aşkın zamandır tüm dünya Covid-19 pandemisi ile mücadele etmekte. Geliştirilen aşılar ile birlikte normalleşme süreci başlamakta. Ancak ne yazık k bir yandan da yeni varyantlar ortaya çıkmakta. Fakat yine de özellikle de öğrencilerin merak ettiği konular mevcut. En çok merak edilen konu ise “Üniversiteleryüz yüze eğitim yapacak mı?” olmakta.

Artan vaka sayılarıyla birlikte her geçen gün yeni bir tartışma konusu ortaya çıkmakta. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalara göre eğitimin yüz yüze devam edeceği bilinmekte. Şimdi ise konu ile ilgili yeni bir basın açıklaması YÖK‘ten geldi. Ayrıca açıklamada kurum, uzaktan eğitimin mümkün olmadığını açıkladı. Söz konusu olan konuyla ilgili YÖK, internet üzerinden resmi bir basın açıklaması yayınladı. Kurumun yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Bilindiği üzere 2019 yılının sonlarında başlayan ve 2020 yılının ilk aylarına damgasını vuran COVID-19 küresel salgını ile birlikte yükseköğretim kurumlarımızda uzaktan eğitime geçilmiştir. Uygulamalı eğitimlerin bir kısmına devam edilmesi ve özellikle harmanlanmış (hibrit) öğretimin de yaygınlaşması ile birlikte geçtiğimiz yıl ‘’Küresel Salgında Yeni Normalleşme’’ çalışmaları yapılmakta. Salgının dinamik bir süreç olduğu göz önünde bulundurulduğunda, üniversitelerin ilgili kurulları tarafından salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programların farklı uygulamaları özelinde planlama yapılması gerektiği belirtilmiştir. Buna göre üniversitelerimizde “Koronavirus Komisyonları” oluşturulmakta, hızlı karar mekanizmaları tesis edilmekte. 2021-2022 Eğitim ve Öğretim döneminde, Yükseköğretim Kurulu olarak örgün programlarda “yüz yüze eğitime” başlanması için gerekli çalışmalarımız yürütülmektedir. Salgının seyrine, alt yapı imkanları ve yerleşkelerin kapasitelerine göre, COVID-19 salgınına yönelik tedbirler kapsamında yükseköğretim kurumlarımız tarafından gerektiğinde program özelinde yüz yüze ve çevrim içi öğretim yapılabilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Peki siz bu konu ile ilgili ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir