Yaşadığınız Şehirdeki Yasakları Gösteren Site!

Yaşadığınız Şehirdeki Yasakları Gösteren Site!

1

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıklamalar yaptı. Koronavirüsle mücadelede yeni döneme girildiği belirtildi. Bunun yanında yeni getirilen kurallar geçtiğimiz aylarda olduğu gibi pek çoğumuzun kafasını karıştırmış durumda. Bir vatandaş, bu konuyla ilgili bir internet sitesi oluşturdu. Yaşadığınız şehirdeki yasakları gösteren site şimdiden çokça konuşulanlar arasında.

Kontrollü normalleşme dönemine ilişkin bir internet sitesi mevcut. “Neler Yasak?” olarak isimlendirilen bu internet sitesi, hangi şehrin hangi risk grubunda olduğunu ve bu şehirde ne gibi yasakların olduğunu otomatik olarak gösteriyor.

Yaşadığınız Şehirdeki Yasakları Gösteren Site!

Yaşadığınız Şehirdeki Yasakları Gösteren Site

Türkiye’de koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında 1 Mart itibarıyla yeni bir dönem başladı. Uzmanların “kontrollü açılma”, “kontrollü sosyal yaşam” ya da “yerine göre uygulama” olarak isimlendirdiği bu yeni dönem kapsamında vatandaşlar, yaşadıkları şehirdeki salgın durumuna göre hareket etmeye başladılar. Ancak yapılan açıklamalar bir çok vatandaşa karmaşık geldi. Sosyal medyada bu karmaşıklık gündem oldu.

Bu süreçte nasıl yaşayacağımız, hangi kısıtlamalara dahil olacağımız yaşadığımız şehirdeki koşullara göre belirlenmekte. Ayrıca Sağlık Bakanlığı, ülkemizdeki şehirler için sıfatlar geliştirdi. O şehirdeki birçok gibi değişkeni göz önünde bulundurarak verilen bu sıfatlar “düşük riskli“, “orta riskli“, “yüksek riskli” ve “çok yüksek riskli” olarak açıklama oldu. Nelerin serbest nelerin yasak olduğunu şehir şehir gösteren bir internet sitesi yayınlandı. Bu siteyi kullanarak sizlerde şehirlerinizdeki son durumu öğrenebilirsiniz.

Burada bulunan bağlantıyı kullanarak ulaşabileceğini “Neler Yasak?” isimli internet sitesini kullandığınızda, yetkililerin yaptığı ya da yapacakları açıklamalara kafa yormanıza gerek olmuyor. Söz konusu internet sitesi tüm her şeyi sizler için listeliyor. Nelerin serbest nelerin yasak olduğunu otomatik olarak görme imkanınız mevcut.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Sevdim siteyi güzelmiş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir