Xiaomi Yeni MIUI 12 Sürümü Tehlike Saçıyor!

Xiaomi Yeni MIUI 12 Sürümü Tehlike Saçıyor!

0

Kısa süre önce yayımlanan MIUI 12 güncellemesi Xiaomi kullanıcıları için sorun teşkil etmeye başladığı öğrenildi. Geçtiğimiz haftalarda MIUI 12’den dolayı batarya ile ilgili sorunlar yaşadığını söyleyen birçok kişi, sorunu çözmek adına istedikleri yazılımsal desteğe bir türlü sahip olamadılar. Xiaomi yeni MIUI 12 sürümü hakkındaki haberler devam ediyor.

Popüler firmanın söz konusu yazılım ile tasarımsal değişikliklere öncelik vermesi kullanıcılar tarafından pek olumlu karşılanmadı. Çünkü birçok kişi aynı şeyi düşünüyor ve önceliğin kusursuz deneyim verilmesi gerektiği belirtiyor. MIUI 12.2.1.0 güncellemesi ile gelen yenilikler neden sorun yaratıyor?

Xiaomi Yeni MIUI 12 Sürümü neden tehlikeli?

Xiaomi Yeni MIUI 12 Sürümü neden tehlikeli?

Android 11 tabanlı olan yeni yazılımın kamera uygulamasını yeni modlar bulunduğu açıklanmıştı fakat bu modlar yüzünden stabilizasyon sorunları maalesef ki ortaya çıktı. Xiaomi artık MIUI 12.2.1.0 isimli yazılımın yüklenmesini tavsiye etmiyor.

Kullanıcıların bir çoğu bu yazılım yüzünden ikinci SIM eşliğinde İnternet’e bağlanamadığı konusunda şikayetçi olduğu öğrenildi. Bunun yanında şarj işlemi sırasında ekranın dokunmatiğinde sorunlar yaşanabiliyor ve oyunlarda düşük FPS sıkıntısı ortaya çıkıyor.

Şarjın da hızlı bir şekilde tükendiğini belirten Xiaomi kullanıcıları, ekran görüntüsü alındığı sırada telefonun yavaşladığını ve aşırı ısındığını ifade etti. MIUI 12.2.1.0 sayesinde yayımlanan yeni kamera modlarının gece çekimleri, gökyüzü çekimleri, doğa çekimleri ve parlaklık gibi önemli konularda çok iyi avantajlar sağladığı belirtildi.

Xiaomi şimdilik bu güncellemenin dağıtımını durdurdu. Milyonlarca kişi Çinli firmanın bu konu hakkında yapacağı açıklamaya odaklanmış durumda.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir