1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Xiaomi Türkiye’de Üretime Başlıyor! Resmen Açıklandı

Xiaomi Türkiye’de Üretime Başlıyor! Resmen Açıklandı


Türkiye’de uzun süredir yatırım yapacağı konuşulan dev teknoloji firması Xiaomi, resmi bir açıklama gerçekleştirdi. İstanbul Avcılar’da 30 milyon dolara kurulacak fabrika hızlı bir şekilde üretime başlayacaklar. Toplamda 2.000 kişiye istihdam sağlayacak firmada yılda 5 milyon cep telefonu üretimi hedef. Xiaomi Türkiye’de üretime başlıyor. Ayrıca ülkemizde bu tarz yatırımların artması, ülke ekonomisine fazlasıyla katkı sağlıyor.

Xiaomi Türkiye’de üretime başlıyor! 5 milyon telefon üretme kapasitesi olacak

Xiaomi Türkiye'de Üretime Başlıyor

2021 yılının ilk 4 ayı içerisinde Xiaomi, Türkiye’de akıllı telefon üretimine başlayacak. Ayrıca söz konusu yatırım ile toplam 2.000 kişiye istihdam sağlanacağı belirtilenler arasında. Hayata geçirilmesi planlanan fabrika yıllık 5 milyon adet telefon üretim kapasitesi mevcut.

Konuyla ilgili Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu “Xiaomi ailesi olarak 2019 yılında Türkiye’de başlayan yolculuğumuzun bizi bu noktalara getirmesinden büyük gurur duyuyoruz. Ayrıca bizi ilk günden bu yana kucaklayarak, Türkiye’nin bir numaralı akıllı telefon markası yapan ve en sevilen teknoloji markalarından biri olarak benimseyen Türk halkına teşekkür ederiz” dedi.

Türkiye’nin üretim yapacakları dördüncü ülke olmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirten Liu, “Bizim için en değerli pazarlardan biri olan Türkiye’de yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek çalışmalarımızı her zaman bir adım öteye taşımayı arzu ediyoruz. Bunun yanında Yaklaşık 14 bin metrekare arazi üzerine kurulu fabrikamızla Türkiye’de üretime başlayacak olmaktan duyduğumuz heyecanı paylaşmak isterim” diye konuştu.

Üretim ile ilgili Salcomp Avrupa Direktörü David Chang ise yatırımın bir başlangıç olduğunu belirtti. Peki siz bu yatırım ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Nesrin Öztürk
    10 ay önce

    Bu tarz firmaların ülkemizde daha çok fabrika açması ülkemiz açısından da faydalı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir