Xiaomi Mi 10 Pro Plus Özellikleri! CEO Açıkladı
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Xiaomi Mi 10 Pro Plus Özellikleri! CEO Açıkladı

+ - 0
Xiaomi Mi 10 Pro Plus Özellikleri

Xiaomi CEO’su Weibo’da bir açıklama gerçekleştirdi. Bir kaç haftadır sızıntıları paylaşılan Xiaomi Mi 10 Pro Plus özellikleri bir kısmı açıkladı. Açıklamalarda bulunan yetkili, telefonun adını telaffuz etmese de benzer özelliklere sahip farklı bir Xiaomi telefon beklenmiyor.

Xiaomi bulunduğu akıllı telefon pazarındaki mevcut konumunu her geçen gün biraz daha artırıyor. Artan bu konumunun yanında amiral gemisi Mi 10 ailesine bir üye daha eklemeye hazırlanıyor. Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite ve Mi 10 Lite Zoom olmak üzere şu ana kadar dört farklı model ile karşımıza çıkan Xiaomi, ailesine yakında Xiaomi Mi 10 Pro Plus adında yeni bir model daha eklenecek.

Mi 10 Pro Plus, adından da anlaşılacağı gibi ailenin en güçlü üyesi olacak. Şu ana kadar cihazla ilgili elimizde pek fazla sızıntı bulnmasa da Xiaomi CEO’su Lei Jun, Çin’in sosyal medya ağı Weibo üzerinden yaptığı açıklama ile Mi 10 Pro Plus olduğu düşünülen yeni Xiaomi telefonun bazı özelliklerini gün yüzüne çıkardı.

Xiaomi Mi 10 Pro Plus özellikleri, 120W hızlı şarj

Yapılan açıklamalara göre Mi 10 Pro Plus, çift stereo hoparlöre, yüksek ekran yenileme hızına, NFC desteğine, ekrana gömülü parmak izi tarayıcıya, 3,5 mm kulaklık girişine, kızılötesi sensöre, 30x yakınlaştırma desteğine, 4.500 mAh bataryaya, gelişmiş soğutma sistemine, kablosuz şarja, gelişmiş titreşim motoruna sahip olacak.

Sızıntılara göre Xiaomi Mi 10 Pro Plus, 120 Hz OLED ekrana sahip olacak. Bu da cihazın son derece yüksek bir ekran kalitesi sunacağı anlamına geliyor. Snapdragon 865+ işlemci ve 12x optik yakınlaştırma özelliği ile geleceği bildirildi. Telefonda ayrıca kısa süre önce sertifikaları ortaya çıkan 120W hızlı şarj teknolojisinin de kullanıma sunulacağı söyleniyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap