1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Microsoft Office tasarımı değişiyor! İşte yeni video!

Microsoft Office tasarımı değişiyor! İşte yeni video!


Kısa bir süre önce Microsoft Office uygulamalarının geleceği ile ilgili ilginç bir video yayınlandı. Videonun yayınlanmasından sonra yeni Microsoft Office tasarımı ile ilgili merak edilen bilgiler gün yüzüne çıktı. Bundan sonra Microsoft, Office uygulamalarını çok daha sade ve işlevsel bir hale getirmeyi planlıyor.

Microsoft Office tasarımı gün yüzüne çıktı

Microsoft Office tasarımı gün yüzüne çıktı

Microsoft’un Office uygulamaları için üzerinde çalıştığı yeni tasarımı hakkında bilgi veren bir video yayınlandı. Microsoft Design kanalı tarafından yayınlanan video kapsamında, başta Microsoft World olmak üzere Office uygulamalarında yapılacak tasarım değişiklikleri görenlerin fazlasıyla dikkatini çekiyor.

Microsoft tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda, yeni tasarım anlayışında sadeliği ön plana çıkarmaya çalışıldığını anlayabiliriz. Tasarımın içeriği ön plana çıkaracak bir yapıda olması için çalışmalar gerçekleştirildiği de belirtiliyor. Aynı zamanda uygulama renklerinde de değişikler yapılmış. Önceden tercih edilen parlak renklere son verilecek gibi görünüyor. Yapılacak bu tasarım değişikliği, sadece masaüstü ile de sınırlı kalmayacak. Mobil Office uygulamaları tarafında da benzer tasarım değişiklikleri uygulanacak.

Microsoft Office tasarımının değişikliği hakkında şimdilik ne zaman geçerli olacağı konusunda net bilgiler bulunmuyor. Nitekim yayınlanan video da temel olarak Microsoft’un yeni tasarım anlayışını ifade etmek için hazırlanmış. İlerleyen dönemlerde bu konuda yeni detaylar gündeme gelmeye devam edecektir.

Sizler Microsoft Office’in yeni tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle paylaşa bilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap