Xiaomi Kullanıcılarını Fazlasıyla Kızdıracak! İşte Detaylar

Xiaomi Kullanıcılarını Fazlasıyla Kızdıracak! İşte Detaylar

0

Özellikle de son zamanlarda oldukça popüler olan teknoloji şirketi Xiaomi yeni bir haberle geldi. Şimdi ise şirket kullanıcılarını kızdıran bir konu ile gündemde. Xiaomi Kullanıcılarını Fazlasıyla Kızdıracak! İşte Detaylar

Xiaomi Kullanıcılarını Fazlasıyla Kızdıracak! İşte Detaylar

Xiaomi Kullanıcılarını Fazlasıyla Kızdıracak! İşte Detaylar

Teknoloji şirketi Xiaomi, her ne kadar akıllı telefonları ile kendinden söz ettirse de diğer teknolojik cihazları ile popüler olmakta. Ayrıca ek olarak da yazılım tarafında da bilinen şirketlerden biri. Bildiğiniz üzere şirket geçtiğimiz zamanlarda MIUI 12.5 Enhanced sürümünü piyasaya sürmüştü.  MIUI 13 arayüzünden önce gelen söz konusu güncelleme, kullanıcılara daha sağlam bir sistem vaat etmekte. Fakat çoğu şirkette olduğu gibi burda da yeni beta sürümleri için hoş olmayan durumlarla karşılaşılabiliyor.

Diğer popüler teknoloji şirketi Apple’ı örnek alan Xiaomi, içinde bulunduğumuz yılda akıllı telefonlarının şarj adaptörlerini kutularından çıkarttı. Şirket şu an ise yazılım tarafında önemli bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz zamanlarda XDA geliştiricileri tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsünde, Xiaomi’nin üçüncü taraf pillerde şarj hızlarını yavaşlatacağı yer almakta.

Şirketin üçüncü taraf pillere karşı alacağı önlem, MIUI Security uygulamasını 5.6 sürümünde görüldü. Uygulama yeni güncelleme sonrasında cihazda üçüncü taraf bir pili tespit ettiğinde kullanıcılara şu bildirimi gösterecek: ”Bu cihaz, yalnızca yetkili bir servis sağlayıcısı tarafından değiştirilebilen pil ile donatılıyor. Pilin başka bir yerde değiştirilmesi cihaza zarar verebilir. Yetkisiz pillerin kullanılması pilin şişmesine, aşırı ısınmasına ve aksamasına neden olabiliyor. Lütfen yetkili servis tarafından sağlanan pilleri kullanın.”

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Xiaomi model telefonları kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir