Windows 365 Artık Kullanıma Hazır! Peki Ücreti Nedir?

Windows 365 Artık Kullanıma Hazır! Peki Ücreti Nedir?

0

Bildiğiniz üzere popüler teknoloji şirketi geçtiğimiz aylarda yeni bulut tabanlı ofis hizmeti Windows 365’i duyurmuştu. Şimdi ise söz konusu olan ofis hizmeti kullanıma açıldı ve fiyatları belli oldu. Windows 365 Artık Kullanıma Hazır! Peki Ücreti Nedir?

Windows 365 Artık Kullanıma Hazır! Peki Ücreti Nedir?

Windows 365 Artık Kullanıma Hazır! Peki Ücreti Nedir

Dev teknoloji şirketi Microsoft’un iş dünyasını hedef alan yeni projesi Windows 365, bulut tabanlı bir sistemi olmakta. Söz konusu olan sistem orta ölçekli işletmeleri hedef almakta. Ayrıca çalışan başına aylık ücret karşılığında internet üzerinden Windows bilgisayarlara erişmeyi sağlamakta. Şirketin geçtiğimiz aylarda duyurduğu bu servis sonunda kullanıma açıldı ve merakla beklenen fiyatları belli oldu.

300 ya da daha az çalışana sahip olan orta ölçekli işletmelere yönelik olan Windows 365 abonesi olunduğunda tarayıcı üzerinden Windows 10 yüklü bir bilgisayara erişebilmek mümkün. Ayrıca . Windows 11 kesin olarak çıkış yaptığında Windows 10 yerine 11 kullanılacak. Kullanıcıların ödedikleri hizmete ücrete göre kullanacakları hizmetin özellikleri şekillenmekte. Ayrıca işletmeler donanım yükseltmeden ofis işlerini halledebilmekteler.

Ne yazık ki hepimizin bildiği üzere işletmeler için sistem yükseltmek pahalıya patlamakta. Günümüzde bile Windows XP bilgisayarlarını kullanan ofisler mevcut. Söz konusu olan sistemleri güncellemek yeni donanımlar gerekmekte ve bu donanımlar da çoğunlukla masraflı olabilmekte. Fakat Microsoft sayesinde artık işletmeler her çalışan için ayda 20 dolardan başlayan ücret ödeyerek güncel sisteme erişebilecekler. Ayrıca 20 dolarlık pakette 2GB RAM, tek çekirdekli vCPU ve 64GB depolama mevcut.

Windows 365 ile sunulan en yüksek donanımlı paket, çalışan başına aylık 158 dolar karşılığında tercih edilebilmekte. Ayrıca pakette ise 8 çekirdekli vCPU32GB RAM ve 512GB depolama mevcut.

Windows 365 Artık Kullanıma Hazır! Peki Ücreti Nedir
Business servisi
Enterprise servisi

Ayrıca abonelik ücreti dışında ödenmesi gereken diğer ücret ise Windows 10 Pro lisansı olmakta. Kullanıcıların lisansları yok ise lisans satın almaları gerekmekte.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir