WhatsApp’tan Yeni Özellik Geliyor! İşte Detaylar

WhatsApp’tan Yeni Özellik Geliyor! İşte Detaylar

0

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir özellikle daha geliyor. Söz konusu olan uygulama geliştirdiği yeni özelliğiyle bulut depolamayı koruma altına alınacak. WhatsApp’tan Yeni Özellik Geliyor! İşte Detaylar

WhatsApp’tan Yeni Özellik Geliyor! İşte Detaylar

WhatsApp’tan Yeni Özellik Geliyor! İşte Detaylar

WhatsApp aramıza katılldığından beri artık neredeyse kimse SMS’i kullanmıyor. WhatsApp da popülerliğini arttırmak adına kendini günden güne geliştirmeye devam etmekte. Ancak geçtiğimiz aylarda gizlilik kurallarında yapılan değişiklik sonrasında güvenlik konusunda kullanıcıların hoşuna gitmeyen durumlar olmuştu. Fakat  uçtan uca şifreleme ile en güvenilir çözümlerden birisi olduğunu kanıtlayarak kullanıcıları rahatlatmıştı. Şimdi ise güvenlik konusundaki çıtayı bir üst noktaya taşımaya hazırlanmakta.

WhatsApp uygulaması içerisinden gönderilen ve alınan tüm mesajlar uçtan uca şifrelenmekte. Bu sayede dışarıdan birisi uygulama içerisindeki konuşmalara erişemiyor. Fakat sohbet geçmişini ve mesajları yedeklemek için Android tarafında kullanılan Google Drive ve iOS tarafında kullanılan iCloud’a yapılan yedeklemelerde herhangi bir şifre bulunmamakta. WhatsApp, kullanıcıların güvenliğini arttırmak için bazı çalışmalar yürüttüğüne dair birçok sızıntı ortaya çıktı. WABetaInfo, Android işletim sistemi için yayınlanan en son betasında yani 2.21.15.5 sürümünde yedekleme için uçtan uca şifrelemenin etkinleştirildiğini duyurdu.

Sisteme kaydolduktan sonra sohbet geçmişi ve medya güvenli bir şekilde yedeklenmeye başlanmakta. Eğer kullanıcılar şifrelerini unuturlarsa ya da 64 haneli kurtarma anahtarını kaybederlerse WhatsApp yardımcı olamıyor ve sistem kalıcı olarak kilitleniyor.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp platformunu kullanıyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir