WhatsApp’ta İhbar Dönemi Başlıyor! Yeni Özellik
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

WhatsApp’ta İhbar Dönemi Başlıyor! Yeni Özellik

+ - 0

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni beta sürümünde ilk defa gözüken bir özellik fark edildi. Google Play Beta Programı aracılığıyla programdaki kullanıcılar için yayınlanan 2.21.7.3 güncellemesi kapsamında mesajlaşma uygulamasına “ihbar” özelliği geldi. WhatsApp’ta İhbar Dönemi başlamakta.

Söz konusu özellik şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş gibi durmakta. Ayrıca kullanıcıların bir çoğu bu özelliğin gelmesini beklediğini belirtti.

WhatsApp’ta İhbar Dönemi

WhatsApp'ta İhbar Dönemi

Geçtiğimiz haftalarda bir Twitter kullanıcısı yeni gelen özellik ile ilgili açıklama yapmıştı. WhatsApp’ın sohbet içerisinde kullanıcıların iletişime geçebileceği ihbar sistemi hazırlandığını belirtti. Tespit edilen bu özellik yeni beta sürümü ile birlikte gerçekten gün yüzüne çıktı. Şuanda belirli kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı. 

Bugün WhatsApp nihayet belirli beta test kullanıcıları için özelliği yayınlamakta. Bu adım ile belirli sayıda kişi özelliği test edebilmekte. Özelliğin kontrol etmek için, WhatsApp Ayarları> Yardım> Bize Ulaşın‘ı kontrol etmenizin yeterli olduğunu belirtelim. Benzer bir şey görürseniz bu, yeni özelliği kullanmaya başlayabileceğiniz anlamına geliyor.

Ek olarak “ihbar” özelliğinin “bir sohbet dizisinden WhatsApp desteğiyle iletişime geçmeye izin veren bir özellik” olduğunu belirtelim. Ayrıca bu özellik şuanda test aşamasında olduğundan sizin için etkin hale gelmediyse merak etmeyin. Kısa zaman sonra bu yönde genişletme adımları atılacak.

Bunun yanında yeni özellik şu anda sadece Android kullanıcılarının test programında yer alıyor. Ayrıca iOS kullanıcıları için özelliğin daha sonra kullanıma sunulacağı ön görülmekte. Peki siz bu konuda ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap