WhatsAppta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

WhatsAppta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

+ - 0

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, günümüzde ülkemizde de en çok tercih edilen uygulamalardan birtanesi konumunda. Bunun yanında WhatsApp kullanıcılarının akıllarında şu soru mevcut, engellendiğimi nasıl anlarım? WhatsAppta engellendiğimi nasıl anlarım? sorusu pek çok kişi tarafından sorulmakta. Bizde bu yazımızda WatsApta engellendigimizi nasil anlariz ona cevap verdik.

Whatsappta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsAppta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Öncelikle sizi engelleyen kişinin son görülme yada çevrimiçi durumunu sohbet ekranında göremeyeceğinizi belirtelim. Ayrıca bu kişinin profil fotoğrafında yaptığı değişiklikleri de göremezsiniz. Sizi engelleyen kişiye gönderdiğiniz mesajlar ise her zaman tek bir tik olarak kalır.

WhatsAppta engellendiğini nasıl anlarsın? sorusuna tek bir yanıt vermek mümkün değil. Bunun için birden fazla adımı sizlere anlatacağız.

1- Mesajın Okunma ve İletilme Durumuna Bakın

  • WhasApp engellenmek konusunda şüpheniz varsa kişiye mesaj attığınızda cevap gelmiyorsa onay işaretine bakın.
  • Mesaj attığınız takdirde 2 tik oluyorsa yanlış düşünme mümkün. 2 tik olması mesaj karşı tarafa gittiği anlamına gelir.
  • Bir ayrıntı var ki, canınızı sıkabilir tek tik oluyorsa, karşı tarafın son görülme tarihini, ve çevrim içi durumunu göremiyorsanız engellenmiş olabilirsiniz.

Bunun yanında WhatsApp Plus Özellikleri için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

2- Başka Numaradan Bakın

Watsapta engellendigimizi nasil anlariz konusundaki ikinci yöntem. WhatsApp’te engellendiğinizi düşünüyorsanız kişinin telefon numarasını WhatsApp uygulaması olan başka bir numaraya kayıt edin. Kişinin profil bilgilerini kontrol edin. Ayrıca çevrim içi, son görülme tarihi ve güncel profil fotoğrafı görülüyorsa ve bu bilgiler sizde gözükmüyorsa bu kişi sizi engellemiştir.

3- Son Görülme Durumuna Bakın

  • Sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin Sohbet sayfasına girin.
  • Son görülme tarihine bakın. Son görülme tarihi eğer yoksa engel olabilmekte. Fakat son görülme zamanını WhatsApp’ta gizlilik Ayarları bölümünden kapatma mümkün.

Not: Sizi bir kişi engellemiş ise çevrim içi gözükmez.

4- Yanlışlıkla Numaranızda Silinmiş Olabilir!

  • WhatsApp’ta gizlilik ayarları kısmında kişinin durumu ve güncel profil fotoğrafı sadece kendi rehberinde yer alan kişilere açık olabilmekte. Dahası kişinin kendi telefon rehberinde kayıtlı olmayanlara profili kapalı demektir.
  • WhatsApp’ta gizlilik ayarlarını sadece rehberinde kayıtlı olan kişilere açık olacak biçimde güncelleyen kişinin son görülme tarihine, profil fotoğrafına ve durumuna bakın. Ayrıca bu bilgiler siz göremiyorsanız farklı numaradan baktığınızda görünüyorsa engel olma ihtimaliniz yüksek.

Sizlere anlattığımız bu 4 yöntem ile WhatsApp’ta engellendiğinizi anlayabilirsiniz. Ayrıca günümüzde engellenme gayet doğal ve sık yaşanan bir durum haline geldiğinden bu konuyu merak etmek normal. Bunun yanında merakınızı umarım giderebilmişizdir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap