WhatsApp’a Mesajlarına Artık Emoji İle Tepki Verilebilecek!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

WhatsApp’a Mesajlarına Artık Emoji İle Tepki Verilebilecek!

+ - 0

Popüler dijital mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir özellik ile daha karşımızda. Platformun geliştirdiği yeni özellik ile birlikte mesajlara emoji ile tepki vermek mümkün. WhatsApp’a Mesajlarına Artık Emoji İle Tepki Verilebilecek!

WhatsApp’a Mesajlarına Artık Emoji İle Tepki Verilebilecek!

WhatsApp’a Mesajlarına Artık Emoji İle Tepki Verilebilecek!

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp kendini geliştirmeye devam ediyor. Son zamanlarda sıkça duyduğumuz yeni özelliklerine bir yenisini daha ekledi. Bildiğiniz üzere son olarak web uygulaması üzerinden sticker oluşturma özelliği ile gündeme gelmişti. Şirket şimdi ise şimdilik sadece iOS beta sürümünde kullanılabilen üzerinde çalıştığı yepyeni özelliğini duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda söz konusu olan bu özellik kısıtlı bir kitle üzerinde denenmeye başlamıştı. Şimdi ise özellik Apple iOS sistemlerde uygulamanın Beta versiyonuna eklenmekte. Şu anlık yalnızca küçük bir grupta kullanılabilen özellik, mesajlara emoji ile tepki verme imkânı sunmakta. Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar bireysel ve grup sohbetlerinde mesajlara emoji ile tepki verebilecekler.

Söz konusu tepkiler özelliği ile:

  • Kullanıcılar bir mesaja, 6 emoji arasından yalnızca bir tanesi ile bir kez tepki verebilmekte. 
  • Kullanıcılar, hem bireysel hem de grup sohbetlerinde mesajlara emoji ile karşılık verebilmekte.
  • Herhangi bir grupta mesajlara tepki veren insanların, hangi mesaja hangi emoji ile tepki verdiği tüm kullanıcılar tarafından görüntülenebilmekte.

Ancak bu yeni özellik geliştirilme aşamasında. Ek olarak yeni özelliğin 2022 yılının başında Android, iOS, Web ve Masaüstü kullanıcılarına da sunulması beklenmekte.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca WhatsApp uygulamasını kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap