Whatsapp yeni gizlilik sözleşmesi (Detaylı Anlatım)

Whatsapp yeni gizlilik sözleşmesi (Detaylı Anlatım)

0

Whatsapp yeni gizlilik sözleşmesi | Kabul etmeyen Whatsapp kullanamaz Başlıkta gördüğünüz gibi WhatsApp yeni sözleşmesini kabul etmeyen WhatsApp mobil uygulamasını 8 Şubat 2021 itibaren kullanamaz. Bu sözleşme kimin işine yarayacak derseniz kendi düşüncelerim tamamen reklam verenlerin işine yarayacaktır. Tabi ki WhatsApp’ın da işine yarayacak. Bu sözleşmeyi kabul ettiğinizde bazı bilgilerinizi Facebook şirketi ile paylaşılacak. Facebook da insanların önüne daha uygun reklam çıkartma planı üzerine kurulmuştur. Sizler mesajlarınız da: “Telefonum çok kötü oldu Huawei bir telefon alacam” dediniz var sayalım bu konuşma bir şekilde teyit edilip o markada bir telefon çıkaracaktır. Demek istediğimi çok iyi anlamışsınızdır. Başka bir örnek vermem gerekirse konum bilgisi erişimini paylaşacak. Konuma göre reklam verenler oluyor. Mesela bir oto yıkama var. Sadece Kayseri deki insanların görmesini ister. Whatsapp konum bilgisini alıp Facebook’a verir o da uygun reklamı çıkarır.

Bu durumda internette çok fazla bilgi kirliliği var. Bana gelen sorular ise konuşmalarımı herkes görecek mi? Hayır konuşmalarını herkes görmez. Konuşmalarımız yedeklendiği için WhatsApp silen kişiler o zaman İnstagram hesabınızı da silmeniz lazım. Neden diye soracaksınız bu sözleşme aynı zamanda İnstagram da var. Buraya tıklayınca İnstagramın resmi sayfasına ulaşacaksınız. Orada yazan ise:

Bir hesap açmanız, içerik oluşturmanız veya paylaşmanız ve başkalarıyla mesajlaşmanız ya da iletişim kurmanız dahil olmak üzere, Ürünlerimizi kullanmanız sırasında sağladığınız içerikleri, mesajları ve diğer bilgileri toplamaktayız. Bir fotoğrafın çekildiği konum veya bir dosyanın oluşturulduğu tarih gibi, sağladığınız içerikteki veya içerik hakkındaki bilgiler (meta veriler gibi) buna dahil olabilir.

Burada yazanı çok güzel ve dikkatli bir şekilde okumanızı öneririm. Konuşmam yedekleniyor diye WhatsApp uygulamasını silen kardeşim o zaman şimdi de İnstagram hesabını silmen lazım.

Zaten yıllardır biliyoruz ki bir marka söyleyince önümüze reklam olarak çıkıyordu. Bu şimdi yasal olarak izin isteme kararı aldı. Benim görüşüm sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Eğer devlet kurumunda çalışan Asker, Polis, Hakim, Savcı, Avukat iseniz kullanmanızı önermem. Tabi bu karar size kalmıştır. WhatsApp yeni gizlilik sözleşmesini okuyup isterseniz kabul edersiniz

WhatsApp yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenler…

Whatsapp yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenler 8 Şubat 2021 itibaren WhatsApp mobil uygulamasını kullanamaz. Yani telefondan sile bilirsiniz. Bu sözleşmeyi kabul etmeyip Telegram uygulamasını telefona indirdiklerini takipçilerim tarafından söylendi. Bu karar sizlere kalmış bir şey sözleşmeyi kabul edip uygulamayı kullana bilirsiniz.

WhatsApp yeni gizlilik sözleşmesi

Hesap Bilgileri

Mesajlar

Bağlantılar

Durum Bilgisi

İşlem ve Ödeme Verileri

Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler

Kullanım ve Kayıt Bilgileri

Cihaz ve Bağlantı Bilgileri

Konum Bilgileri

Çerezler

Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı Bilgiler

Kullanıcı Şikayetleri

WhatsApp’taki İşletmeler

Üçüncü Taraf Hizmetleri

Toplanan veriler nasıl kullanılıyor?

Yan Hizmetler

Emniyet, Güvenlik ve Bütünlük

Facebook Şirketleri Hakkındaki İletişimler

Kurumsal Etkileşimler

WhatsApp yeni gizlilik sözleşmesini nasıl kabul ederim?

Aşağıda ki fotoğraf da ki gibi bir şey gelirse sözleşmeyi okuyup isterseniz kabul edersiniz. Bu sözleşmeye kesinlikle okuyup öyle kabul etmenizi öneririm

Whatsapp yeni gizlilik sözleşmesini kabul ettim nasıl iptal ederim?

Şuanda bu sözleşmeyi iptal et butonu bulunmamakta. İptal etmek istiyorsanız WhatsApp’a girip sağ üste üç noktaya tıklayın, hesap kısmına tıklayın. Gelen yerde en alt kısım da hesabı sil var. Hesabını silerseniz sözleşme de gidecektir. Siz diyeceksiniz sözleşmeyi iptal edeceğim hesap silme ne alaka? Yukarı da dediğim gibi sözleşmeyi kabul etmeden uygulamayı kullanamazsınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Merhaba. Youtube Muhammet Koç kanalının içerik üreticisiyim. diyobi.com sitesi üzerinde içerik üretmekteyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir