Whatsapp Yeni Bir Özellik İle Karşımıza Çıkıyor

Whatsapp Yeni Bir Özellik İle Karşımıza Çıkıyor

0

Whatsapp Yeni özellik. Sürekli getirdiği yenilikler ve hata düzeltmeleri ile her geçen gün kullanıcıları için daha iyi bir deneyim sunmaya çalışan WhatsApp, kullanım kolaylığı sağlayacak bir dizi yeni özellik üzerinde çalışıyor.

WhatsApp, hem Android hem de iOS için yeni özellikler getirmeye hazırlanıyor. Uygulama içinde bazı kullanım kolaylıkları sunacak bu yeni özellikler henüz test aşamasında. Depolama kullanımını düzenlemeye yönelik geliştirmelerin yanında, kullanıcıların tarihe göre mesaj aramasını ve yıldızlı mesajlar dışındaki mesajları temizlemesini sağlayacak yeni özellikler de var.

Whatsapp Yeni Özellik! iOS ve Android kullanıcılar için test ediliyor

Whatsapp Yeni

iOS amacıyla test edilen bilhassar arasında en çok ilgi çekeni, mesajları tarihlerine göre arama alternatifi. Aynı vakitte çoğu kez yinedan gönderilen görselleri iletme alternatifi yerine Google’da arama alternatifi de iOS amacıyla test edilen yenilikler arasında. Bu özellik daha evvelce Android kullanıcıları amacıyla duyurulmuştu ve yakında iOS kullanıcıları amacıyla de kullanıma sunulacak gibi görünüyor. Android amacıyla ise iletileri boyutlarına ve eski-yeni olma hallerine göre filtreleme seçenekleri test ediliyor. Bu sayede mesajlaşma içersinde arananı bulmak çok daha basit olacak.

Görselleri Google’da arama özelliğinin ise bilhassa WhatsApp üstünde yine yine iletilerek sunulan düzmece haberlerin önüne geçmek amacıyla atılan bir ismim olduğunu düşünebiliriz. Son dönemde Facebook’un bu hususta gerektiğince titiz davrandığını göz önünde bulundurursak benzer denetim mekanizmalarını WhatsApp üstünde de kurmaya çabalaması muhtemel.

Aynı vakitte kullanıcıların birtakım mesajları dışarıda tutarak başka yazışmaları silmesine imkân tanıyan özellik de geliştiriliyor. Bu özellik yeni değil fakat depolama bölümünde yaşanan problemler sebebiyle seçili mesajların da silinebilmesi durumunun önüne geçmek amacıyla birtakım düzenlemeler yapılıyor.

WhatsApp yeni, bütün dünyada en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bu özelliğini hâlâ elinde tutuyor ve yenilikler ile programlamayı daha kolay ve fonksiyonel duruma getirerek yoluna devam ediyor. Tabii ki bu özellikler şimdilik test adımında ve ne kadarı kullanıma sunulacak ya da kullanıma sunulana kadar ne gibi farklılıklar yaşanacak şimdilik net değil.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir