1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp Yeni Beklenen Özellikleri İle Karşımızda

WhatsApp Yeni Beklenen Özellikleri İle Karşımızda


Popüler mesajlaşma ve sesli iletişim platformu Whatsapp, yeni gelmesi beklenen iki özellik ile gündemde yerini koruyor. Bu özelliklerden biri, duruma yüklemeden ve bir kişiye göndermeden önce videoları sessize almak olacağı söylenmekte. Android kullanıcıları için söz konusu özellik ilk aşamada bir özellik olmasa da, iPhone kullanıcıları için yakında gelme ihtimali fazlasıyla beklenen bir özellik olarak gözümüze çarpıyor. WhatsApp yeni beklenen özellikleri şimdiden ses getirdi.

Bir başka özellik ise yine iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor. Bu özellik ”daha sonra oku” ismiyle belirtiliyor. Kullanıcının mevcut arşivlenmiş sohbetler özelliğinin daha iyi bir sürümüne sahip olmasına olanak sağlıyor.

WhatsApp Yeni Beklenen Özellikleri

WhatsApp Yeni Beklenen Özellikleri

Android için WhatsApp‘ın 2.20.207.2 beta sürümünün , bir kullanıcı durumu hızlı bir şekilde yüklemeden veya diğer kişilere göndermeden önce videoları sessize almaya imkan tanıyan bir özellikten bahsediliyor. Bu konu ile alakalı olarak bir ekran görüntüsü paylaşılmış ve o görüntüde videoyu düzenleme kısmının hemen sol alt köşesinde hoparlör simgesi bulunuyor. O simgeye dokunduğunuzda ise özellik devreye giriyor ve sesize alma işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Gündemde olan bu özelliğin şimdilik geliştirme aşamasında bulunduğu ve güncellemenin şu ana kadar beta testi için bile mevcut olmadığı belirtiliyor. Kısa bir süre içerisinde ise söz konusu güncellemenin Android kullanıcıları için kullanıma sunulacağı düşünülüyor.

WABetalnfo’nun başka bir raporunda, WhatsApp’ın yalnızca videoları sessize alma özelliği üzerinde çalışmadığını belirtti. Aynı zamanda mevcut arşivlenen sohbetleri, daha sonra oku özelliğini kullanarak değiştirmeye çalıştığını aktarıyor. iPhone için WhatsApp sürümü 2.20.130.16 beta’nın gelecekte bu yeni özelliğe sahip olacağı söyleniyor.

Siz konuşulan ve gelmesi beklenen özellikler ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap