1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Twitter Beğenmeme Özelliği Geliyor! İşte Detaylar

Twitter Beğenmeme Özelliği Geliyor! İşte Detaylar


Twitter Beğenmeme Özelliği Geliyor

Popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın bir süredir beklenen bir özellik ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Twitter ürün liderine göre söz konusu yeni özellik şirketin öncelikleri arasında bulunmuyor. Twitter beğenmeme özelliği geliyor.

Kısa süre önce bir yenilik ile karşımıza çıkan, Instagram’daki Hikayeler özelliğini ‘Fleets’ adıyla kullanıma sunan sosyal medya devi Twitter, kullanıcılarını memnun etmek amacıyla yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Twitter ürün lideri Kayvon Beykpour tarafından yapılan bir paylaşıma göre şirket, platforma ‘Beğenmedim’ düğmesi eklemeyi düşünüyor ancak bu yeni özellik şirketin acil öncelikleri arasında yer almıyor.

‘Beğenmedim’ seçeneğini “Araştırdığımız bir şey” olarak nitelendiren Beykpour, güvenlik uzmanı Jackie Singh’in tweetine verdiği yanıtta şirketin önceliklerinin gerçek olmayan algı operasyonlarının yayılmasını azaltmak, taciz ve raporla ilgili kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve kullanıcılar üzerinde zararlı etkileri olabilecek yanlış bilgileri azaltmak olduğunu belirtti.

Twitter Beğenmeme Özelliği Geliyor! Yeni Gelişmeler

Aktif Twitter kullanıcıları, platformun taciz ve yanlış bilginin yayılmasını önlemek için fazlasıyla mesai harcadığını biliyorlar. Öncelik şirket verilen bu iki temel sorunu çözmeyi amaçlayan birçok yeni özellik geliştiriyor. Yakın zamanda bazıları ABD Başkanı Donald Trump tarafından paylaşılmış olan 300 binden fazla tweeti yanlış bilgilendirme olarak etiketlemişti. Bu da şirketin yanlış bilgiyi önleme konusunda ne kadar ciddi çalıştığını bizlere gösteriyor.

Tüm bunların yanı sıra ‘Beğenmedim’ özelliğine dönecek olursak Twitter’ın Android ve iOS sürümlerinde bu seçenek esasında bir süredir mevcut ancak doğrudan beğeni sayılarının yan kısmında bulunmuyor ve sitenin algoritmasını etkiliyor.

Son zamanlarda yeni özelliklere hız veren Twitter’ın ‘Beğenmedim’ özelliğini ne zaman yayınlayacağı henüz bilinmiyor. Peki siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap