1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

WhatsApp Sesli Mesajlara Yeni Özellik!


+ - 0

2009 yılından beri hayatımızda olan dijital mesaj uygulaması WhatsApp nihayet beklenen özelliğine kavuşuyor. Söz konusu uygulama uzun sesli mesajları dinlemeyi kolaylaştıran bir özellik üzerinde çalışıyor. WhatsApp Sesli Mesajlara Yeni Özellik!

WhatsApp Sesli Mesajlara Yeni Özellik!

WhatsApp Sesli Mesajlara Yeni Özellik!

Son zamanlarda popüler uygulama WhatsApp kendini sürekli geliştiriyor. Özellikle de sesli mesajlar için yeni özellikler getirmekte. Bildiğiniz üzere 2021 yılı sonlarında sesli mesajlar için kademeli hızlara sahip hızlı oynatma butonu gelmişti. Daha sonra ise bunu anlık olmayan ses dosyaları için de aktif hale getirmişti. Platform şimdi ise yeni bir özellik üzerinde çalışmakta. Özellikle uzun konuşan arkadaşlarımızı sıkılmadan dinlememize yardım edecek özellik geliyor. Ayrıca dört gözle gelmesi beklenen bir özellik beta sürümünde test ediliyor.

WhatsApp’tan gönderilen sesli mesajların uygulamanın arka planında çalınabildiği bir beta sürümü denenmekte. Söz konusu bu özellik ilk kez duyulduğu zaman, sesli mesajların hızlandırılmasının da konuşulduğu 2021 Nisan ayıydı. Ayrıca aynı yılın Eylül ayında da uygulama, mesajları göndermeden önce önizleme şansı tanıdı.

WABetaInfo, en güncel Android beta sürümü olan 2.22.3.1‘in bir kullanıcının arka planda sesli mesajları dinlemesine izin verdiğini belirtti. Gelen bilgiye göre kullanıcılar, uygulamanın üst kısmında sesli mesaj oynatıcısını ve onun altında Sohbetler Durum ve Aramalar çubuğunu görecekler. Sesli mesaj oynatıcısı, devam ettirmek, duraklatmak ve kapatmak için bulunan araçların yanında ilerletme çubuğuna da sahip. Ayrıca uygulamadan çıkıp başka bir uygulamaya girildiğinde de oynatıcı çalışmaya devam etmekte. Fakat nbu değişiklikle ilgili resmi bir bilgi mevcut değil.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca WhatsApp platformunu kullanmakta mısınız? Ek olarak alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap