1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Apple Watch Kan Şekerini Ölçebilecek Mi?


+ - 0

Yeni nesilde destekleyeceği özelikleri dört gözle beklenen Apple Watch Series 8 ile ilgili bir haber geldi. Merakla beklenen sorunun cevabı yanıtlandı. Apple Watch Kan Şekerini Ölçebilecek Mi?

Apple Watch Kan Şekerini Ölçebilecek Mi?

Apple Watch Kan Şekerini Ölçebilecek Mi?

Geçtiğimiz Eylül ayında tanıtılan Apple Watch Series 7, bir önceki nesle göre çok fazla yeniliğe sahip değil. Kullanıcılar özellikle de sağlık özelliklerinin gelişimi konusunda hayal kırıklığına uğradılar. Şimdi ise Apple Watch’a gelmesi beklenen özelliklerden biri gündemde yerini aldı. Gelmesi dört gözle beklenen özelliğin ne zaman geleceği sorusunu ünlü analist cevapladı.

Akıllı saat pazarındaki genel olarak hiçbir akıllı saat, kandaki glukoz değerini ölçememekte. Ancak bu özellik çok fazla istenmekte. Son olarak CES 2021’deki bazı akıllı saatlerde vurgulanan özelliğin Apple’a ne zaman geleceği merak edilmekte. Ünlü Apple analisti Mark Gurman, haftanın bültende Apple Watch’ların 2025 yılından önce bu özelliği destekleyemeyeceğini belirtti. Ek olarak 2025’in bile erken bir ihtimal olduğunu söylemekte.

Bildiğiniz üzere Apple Watch saatler bu zamana adar sağlık özellikleriyle kullanıcıların yüzünü güldürmekte. Hatta birçok kez Apple Watch’ın hayat kurtardığına şahit olduk. Ayrıca Apple Watch Series 7 ile çok fazla yeni özellikle tanışamasak da gelecek yıllar için beklentiler mevcut. İddialara göre Apple, birkaç yeni sağlık özelliği üzerinde çalışmakta. Fakat bu özelliklerin ne oldukları ve ne zaman gelecekleri belli değil. Yine de kullanıcılar Apple Watch Series 8 ile hipertansiyonu ölçebilen bir sensörün gelmesini beklenmekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ek olarak alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap