WhatsApp Reklam Sistemi Yolda! İşte Detaylar
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri

WhatsApp Reklam Sistemi Yolda! İşte Detaylar

0

WhatsApp, yeni özellikleriyle gündemi sık sık meşgul ederken, milyonları aşmış durumda olan kullanıcı sayısıyla birlikte dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olma ünvanını elinde bulunduruyor. WhatsApp reklam sistemi kullanıcılar ile buluşturmak için hazırlanan şirket, kullanım şartlarını güncelledi.

WhatsApp reklam sistemi nasıl çalışacak?

WhatsApp Reklam Sistemi

Daha öncelerinde çıkan haberler göz önünde bulundurulduğu zaman şirketin yeni bir reklam sistemiyle karşımıza çıkması beklentiler arasındaydı. Söz konusu durum ile ilgili bir doğrulama yapılmasa da birçok analist bu tarz bir gelişmenin olacağını belirtmişti.

Merakla beklenen WhatsApp uygulamasında reklamların nasıl gösterileceği öğrenildi. Kullanıcıları yanıltmaya yönelik çalışmalardan kaçınan WhatsApp, söz konusu reklamları sohbet penceresi tarzında göstermeyecek. Banner adı verilen reklam türünün kullanılacağı yeni sistem, kullanıcılara uygulamada vakit geçirebilmeleri için reklama tıklamaya teşvik edecek.

WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan güncelleme listesinde mevcut bulunan reklam sistemi fazlasıyla dikkat çekiyor. Android ve Web için 2.20.206.19, iOS için 2.20.130 sürümüyle birlikte şirket kullanım politikasını da değiştirecek.

Değişip yenilenen kullanım politikası sayesinde WhatsApp’ın ve şirketlerin verileri reklam için işleme hakkı mevcut olacak. WhatsApp, şirketlerin mesajları işleyebilmek için verileri Facebook üzerinde depolayıp depolamadığını kullanıcılar ile sohbet penceresinde paylaşacağını açıkladı.

8 Şubat 2021 tarihinde değiştirilecek olan kullanım politikası, kullanıcılara hizmet odaklı reklam göstermeyi hedefliyor. Bazı analistler bu hamle sonrasında şirketin büyük oranda kullanıcı kaybedeceğini düşünüyor.

Söz konusu WhatsApp’a gelecek olan reklamlar ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Reklamların gelmesi sonrasında kullanım oranında düşüş sizce yaşanacak mı? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşa bilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir