WhatsApp Mesajlara Emoji ile Tepki Verme Özelliği Geldi!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

WhatsApp Mesajlara Emoji ile Tepki Verme Özelliği Geldi!

+ - 0

En çok kullanılan dijital mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni bir özellik ile daha karşımızda. Şirket kendini hız kesmeden geliştirmeye devam ediyor. Şimdi ise popüler platform WhatsApp tarafından mesajlara emoji ile tepki verme özelliği geldi. Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar artık mesajlara belirlenen altı emoji ile tepki verebilecekler.

WhatsApp Mesajlara Emoji ile Tepki Verme Özelliği Geldi!

WhatsApp Mesajlara Emoji ile Tepki Verme Özelliği Geldi!

Dijital mesajlaşma platformu denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan WhatsApp milyonlarca kullanıcıya sahip. Platform bu kullanıcılarını rakiplerine kaptırmamak için kendini sürekli olarak geliştiriyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda bu özelliğin geleceğini yazımızda paylaşmıştık. Şimdi ise söz konusu özellik nihayet kullanıma sunuldu. Uzun zamandır üzerinde çalışılan özellik hakkında önemli bir gelişme yaşanmakta. Gelen haberlerde, ‘Tepkiler’ ismi verilen dört gözle beklenen yeni özelliğini kullanıma sunmaya başladığı belirtildi.

Yapılan duyuru ilk olarak Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapıldı. Zuckerberg Facebook üzerinden yaptığı bir paylaşımda, “Whatsapp’ta mesajlara emoji ile tepki vermenizi sağlayacak ‘Tepkiler’ bugün kullanıma sunuluyor” ifadelerini kullandı. Bu sayede uzun süredir gelmesi beklenen özelliğin artık geldiği açıklandı.

Peki bu yeni özellik tam olarak nedir? ‘Tepkiler’, platformda yer alan mesajlaşmalara emoji ile tepki vermenize imkan sağlamakta. Ancak mesajlara şimdilik yalnızca 6 adet emoji kullanarak tepki verilebilmekte.

Ek olarak WhatsApp, Instagram platformuna fazlasıyla benzeyen özellik ile ilgili birkaç önemli notu kullanıcıları ile paylaştı;

  • Mesajlara yalnızca bir ekleyebilirsiniz.
  • Tepkileri ve sayılarını gizlemek mümkün olmayacak.
  • Kaybolan mesajlardaki tepkiler de mesajla birlikte kaybolacak.
WhatsApp Mesajlara Emoji ile Tepki Verme Özelliği Geldi!

Ayrıca kısa bir zaman içinde tüm emojilerin tepki verme özelliği için kullanılabileceği bilinmekte. Ek olarak söz konusu özellik dün kullanıma sunuldu. Fakat tüm kullanıcılara henüz ulaşabilmeme durumu mevcut. Kısacası özelliğin herkes için aktif hale gelmesi biraz beklemek gerekebilmekte.

Popüler platform WhatsApp, ‘Tepkiler’ özelliğinin nasıl kullanıldığı hakkında bir açıklama yaptı. Söz konusu açıklamalara göre yeni özelliği kullanmak için;

  • Tepki vermek istediğiniz mesaja basılı tutmanız,
  • Sonrasında da istediğiniz emojiyi seçmeniz gerekmekte.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca WhatsApp platformunu kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap