WhatsApp Gizli Durum Görme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Gizli Durum Görme Nasıl Yapılır?

0

Bildiğiniz üzere popüler dijital mesajlaşma platformu WhatsApp birçok özelliğe sahip. Bu özelliklerden bir tanesi de durum; bir diğer adıyla da hikaye özelliği. Durum özelliği sayesinde kullanıcılar metin, fotoğraf, video, GIF’lerden oluşan ve 24 saat sonra kaybolan güncellemeleri paylaşabilmekteler. Ancak bazı zamanlarda karşı tarafın attığı durumu gördüğümüzü bilmesini istemeyebiliriz. Bu durumda aklımıza WhatsApp hikayelerini gizliden görme nasıl olur sorusu gelir. WhatsApp hikayelerini gizliden görmek için aslında ek bir uygulama gerekmemekte. Birkaç basit adımı takip ederek, kullanıcılar gördükleri hikayelerde adlarının görünmemesini sağlayabilirler. Peki WhatsApp gizli durum görme nasıl yapılır? İşte bu sorunun cevabı;

WhatsApp Gizli Durum Görme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Gizli Durum Görme Nasıl Yapılır?

Dünya üzerindeki en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri WhatsApp’tır. Uygulama ilk çıktığı zaman yalnızca kullanıcılarına yazışma özelliğini sunmaktaydı. Ancak her geçen gün kendini geliştirerek sesli arama, görüntülü arama ve durum gibi birçok özelliği de bünyesine kattı. Özelliklerinden biri olan durum özelliği de kullanıcıların 24 saatlik anılar paylaşmasına imkan sağlamaktadır.

Whatsapp uygulaması içerisinde kullanıcılar, 1 gün boyunca fotoğraf ve videolarını durum özelliği sayesinde paylaşabilmektelerdir. Kullanıcıların Whatsapp üzerinde paylaşmış oldukları hikayelerin görünebilmesi için kişilerin karşılıklı olarak birbirlerinin kişi listesinde ekli olması gerekmektedir. Platform üzerinde kişi listelerinde engellenen biri yoksa durumları listede yer alan herkes görüntüleyebilmektedir.

Ancak bazı zamanlarda kullanıcılar baktıkları hikayelerin hikaye sahipleri tarafından öğrenilmemesini isteyebilmektedirler. Böyle bir durum söz konusu olduğunda aşağıda yer alan adımları takip ederek WhatsApp durumları gizli olarak görüntülemek mümkündür.

Whatsapp Hikayeleri Nasıl Gizliden Görülür?

 • Görmek istediğiniz ama karşı tarafın gördüğünüzü bilmesini istemediğiniz WhatsApp durumları gizli görebilmek mümkündür. Uygulayabilmek için ilk olarak uygulama içerisine girerek ana ekranda yer alan seçenekler kısmına girmek gerekmektedir.
 • Uygulamanın içinde bulunan seçenekler kısmından uygulama ayarlarına erişerek hesap bölümüne tıklamanız gerekmektedir.
 • Hesap bölümündeki gizlilik ve güvenlik başlığı altında yer alan bölüme tıklamalısınız. Bu başlıkta okuduğunuzu gösteren bir alan bulunmaktadır.
 • Uygulama içerisindeki okuduğunuzu gösteren bilgiyi kapalı yapmanız gerekmektedir.
 • Yapmış olduğunuz okuduğunuzu gösteren butonu kapalı yapmak, listenizdeki kişilerin hikayelerine gizli olarak bakmanızı sağlamaktadır.
WhatsApp Gizli Durum Görme Nasıl Yapılır?

WhatsApp uygulamasındaki okuduğunuzu gösteren bilgi bölümü kapalı ise, görülen 24 saatlik hikayelerin görüntüleyenler listesinde bulunmazsınız. Ayrıca ek olarak son görülmenizi de kapatarak hikayeleri görüntüleyenler listesinde bulunmamayı kesinleştirebilirsiniz.

Whatsapp son görülmenizi kapatmak için gizlilik bölümüne girmeniz gerekmektedir. Whatsapp üzerindeki gizlilik bölümünden son görülmeyi hiç kimse olacak şekilde işaretleyebilirsiniz. Bu işaretlemeyi yaptıktan sonra Whatsapp uygulamasına son giriş zamanınızı kimse göremez.

Peki siz bu WhatsApp hikayeleri gizliden görme yazımız hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce hiç WhatsApp durumunu gizli olarak görüntülediniz mi? Ek olarak WhatsApp platformunu kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir