Twitter Uzun Zamandır Beklenilen Özellikle Geliyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Twitter Uzun Zamandır Beklenilen Özellikle Geliyor!

0

2006 yılında kurulan ve kurulduğu günden beri sahip olduğu popülerliği elinden bırakmayan Twitter en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri. Şimdi ise platform yeni bir haberle karşımızda. Gelen haberlere göre Twitter uzun zamandır beklenilen özellikle geliyor. Yeni özellik çoklu multimedya ile tek bir tweet’te fotoğraf, video ve GIF paylaşılabilecek.

Twitter Uzun Zamandır Beklenilen Özellikle Geliyor!

Twitter Uzun Zamandır Beklenilen Özellikle Geliyor!

Popüler sosyal medya platformu Twitter yeni bir özellikle karşımızda. Şirket, yeni testler kapsamında tweet içerisinde aynı anda fotoğraf, video veya GIF paylaşılabileceğinin duyurusunu yaptı. Twitter tarafından paylaşılan çoklu multimedya özelliği, uzun zamandır Instagram veya Facebook gibi platformlarda zaten mevcut. Mesela, Instagram’daki tek bir gönderi içerisinde galeri olarak video veya fotoğraf paylaşmak mümkün.

Kullanıcılara şu anda tek bir tweet’te yalnızca 1 multimedya paylaşmasına izin verilmekte. Şirketin duyurduğu yeni özellik sayesinde kullanıcılar tek bir tweet’e birden fazla resim, video ve GIF yerleştirebilecekler. Ayrıca gelen açıklamaya göre, “4 adete kadar multimedya tek bir tweet’te karıştırılabilecek”.

Kullanıcılara tek multimedya desteğinin yeterli olmadığını belirten şirket, sonunda tek tweet içerisinde farklı medya formatlarını destekleyecek. Twitter, kullanıcıların bu sayede artık 280 karakterin ötesinde kendilerini ifade etme şansına sahip olacaklarını belirtti.

Peki siz bu özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Twitter platformunu kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap