WhatsApp Desteğini Keseceği Cihazları Açıkladı!

WhatsApp Desteğini Keseceği Cihazları Açıkladı!

1

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bazı Android ve iPhone cihazlara desteğini sonlandıracağını duyurdu. Bu sayede artık belirlenen sürümlerin altındaki işletim sistemleri kullanan cihazlarda uygulama çalışmayacak. WhatsApp Desteğini Keseceği Cihazları Açıkladı!

WhatsApp Desteğini Keseceği Cihazları Açıkladı!

WhatsApp Desteğini Keseceği Cihazları Açıkladı!

Bildiğiniz üzere Whatsapp uygulamasını neredeyse artık herkes kullanıyor. Uygulamayı kullanmayan kişi sayısı yok denecek kadar az dersek yeridir. Ancak geçtiğimiz aylarda güncellenen gizlilik sözleşmesi ile birlikte bazı kullanıcılar uygulamaya karşı negatif oldular. Kullanıcıların uygulamayı kullanmamaya başlamaları sonucunda platform geri adım atmak zorunda kalmıştı. Tüm bu olanlara rağmen WhatsApp hala dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması. Fakat platform yeni bir duyuru yaptı ve söz konusu olan duyuruda uygulamanın bazı cihazlarda artık desteklenmeyeceğini açıkladı.

Uygulamanın desteklemeyeceği cihazlar arasında doğrudan işletim sisteminin sürümü yer almakta. Kullanıcıların cihazlarının işletim sürümleri eğer belirlenenin altındaysa WhatsApp uygulamasını kullanamayacaklar. Ancak WhatsApp aşağıdaki gereksinimleri karşılayan Android cihazları desteklemeye devam edecek.

 • Android 4.1 veya daha güncel bir işletim sistemi yüklü telefonlar
 • Doğrulama işlemi sırasında SMS veya arama alabilen Android telefonlar

Ayrıca platform aktif SIM karta sahip Android tabletler için sınırlı bir destek imkanına sahip. Ancak yalnızca Wi-Fi bulunan cihazları desteklememekte. Ek olarak kullanıcılar bir Wi-Fi ağının kapsama alanında değillerse, mesaj alabilmeleri için mobil veriye sahip olmaları gerekmekte. Yeni gelen duyuru ile birlikte 1 Kasım 2021‘den itibaren WhatsApp, Android 4.0.4 veya daha eski Android sürümlerini desteklemeyecek. Ayrıca iPhone kullanıcıları için cihazlarının iOS 10 veya daha güncel bir iOS sürümüne sahip olmaları gerekmekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? WhatsApp uygulamasını kullanmakta mısınız? Ayrıca alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 6 Eylül 2021

  İyi bari benim cihazda sorun yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir