Saçta Elektriklenmeyi Yok Eden Dyson Flyaway Başlık Geliyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Saçta Elektriklenmeyi Yok Eden Dyson Flyaway Başlık Geliyor!

+ - 0

İngiliz teknoloji şirketi Dyson, yeni saç kurutma başlığını tanıttı. Kadınların en büyük dertlerinden biri olan saçlarındaki elektrik sorunu artık tasarlanan yeni başlık ile önlenecek. Saçta Elektriklenmeyi Yok Eden Dyson Flyaway Başlık Geliyor!

Saçta Elektriklenmeyi Yok Eden Dyson Flyaway Başlık Geliyor!

Saçta Elektriklenmeyi Yok Eden Dyson Flyaway Başlık Geliyor!

Özellikle ürettiği süpürgeler ile tanınan teknoloji şirketi Dyson şimdi de yeni bir saç kurutma başlığı ile gelmekte. Söz konusu başlık yeniden geliştirildi ve Coanda etkisiyle aşırı ısı olmadan saçtaki elektriklenmelerin önüne geçmekte. Bu sayede her kadının hayali olan elektriklenmeyen saçlar Dyson’ın yeni başlığıyla hayal olmayacak. Ayrıca söz konusu başlık dün satışa sunuldu ve bu sayede artık kadınlar istedikleri zaman satın alabilecekler.

Yeni başlık, uzun saçları öne doğru çekip uçuşan saçları iterek elektriklenmeyi önlemekte. Bu sayede saçlar daha kolaylık hizalanıyorlar, yumuşaklıkları ve doğal parlaklıkları büyük ölçüde artıyor. Ek olarak ise kadınların kuaföre gitmelerine gerek kalmıyor ve kuaför salonu ayaklarına geliyor.

Ayrıca geliştirilen başlığı, Dyson saç bakım kategorisi direktörü Emma Sheldon şöyle tanımlamakta:

“Mühendislerimiz, her zaman geleneksel yöntemler üzerine yeniden düşünmeye yönlendirmekteler. Hava akışına olan ilgimiz, saç stilistlerinin elektriklenmeyi azaltmak için “fırça ve fön makinesi” tekniğini nasıl kullandığını gözlemledikten sonra Coanda’nın potansiyelini zorlamamıza neden oldu. Geleneksel olarak bu teknikte, saç stilisti saça yön vermek için yuvarlak bir fırça kullanarak elektriklenmeyi önlemek için makineden gelen hava akışını saça yönlendirmekte. Günlük hayatta kullandığımız şekillendiriciler için bu yöntemin yeni bir yolunu bulmaya çalıştık. Yeni Dyson Flyaway başlık, elektriklenmeyi düzeltmek için Coanda efektinden yararlanmakta.”

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ayrıca Dyson model ürünler kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap