Valve, Steam Deck Hakkında Sevindirici Açıklamalar Yaptı
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

Valve, Steam Deck Hakkında Sevindirici Açıklamalar Yaptı

+ - 0

Valve Corporation, video oyun geliştirici şirket olarak dünya çapında bilinmekte. Şirket, merakla beklenen avuç içi oyun konsolu Steam Deck hakkında sık sorulanları cevapladı. Valve, Steam Deck hakkında sevindirici açıklamalar yaptı.

Valve kısa süre önce oyuncular için geliştirilen taşınabilir PC cihazı Steam Deck için geliştirme kitlerini göndermişti. Kısa sürede cihazla ilgili birçok olumlu geri dönüş yapıldı. Bunun yanında sorular sorulmaya devam ediyor. Valve, Steam Deck hakkında sık sorulanları (SSS) cevaplandırdı.

2021 yılı Aralık ayında avuç içi oyun sistemi Steam Deck, oyun konsollarına yeni bir heyecan getirecek. Ayrıca konforlu ve şık tasarımı oyun severleri memnun etmekte. Nintendo Switch’le rekabet edeceği düşünülen cihazda birçok yenilik dikkat çekiyor.

Valve, Steam Deck Hakkında Açıklama Yaptı

Valve, Steam Deck Hakkında Sevindirici Açıklama

Öne çıkan yeniliklere bakalım:

  • Epic Games Store gibi diğer oyun mağazalarında oyun kitaplıkları olan kişiler için harika bir haber var. Steam Deck’te Proton aracılığıyla SteamOS dışı oyunlar çok kolay çalışması beklenmekte.
  • Steam Deck’te işletim sistemlerini çift işletim sistemi yükleyebileceksiniz. Bu, Valve’ın Linux bazlı oyuncu işletim sistemi SteamOS’u tamamen değiştirmek zorunda kalmadan SteamOS’un yanına ek işletim sistemleri kurulabileceği anlamına geliyor. Yani cihazı başlattığınızda SteamOS veya Windows 11’i yüklemeyi seçebilirsiniz. Bu, Proton tarafından desteklenmeyen Windows tabanlı oyunları oynamak isteyen kişilerin işini daha da kolaylaştıracak.
  • Bir diğer yeni özellik de Steam Deck’i bir oyun kolu olarak kullanabileceksiniz. Steam Deck uzaktan oynatma sayesinde PC’deki eylemi kontrol etme olanağı sunmakta. Bu, kumandası olmayan ancak bilgisayarlarda kumanda desteğiyle en iyi sonucu veren oyunları oynamak isteyenler için oldukça kullanışlı olacak.

Bunun yanında Valve iki yeni özelliği de duyurdu. Birincisi Steam Deck cihazında birden fazla Steam hesabı kullanır ve ayrıca her hesap kendi ayarlarına sahip olması mevcut. İkincisi ise cihaza SD kart ile bir işletim sistemi yükleyebileceksiniz. Bu şekilde performans kaybı yaşanır ama yerleşik sabit sürücüde yer kazandırması beklenmekte. Pek çok kişi bu özellikleri memnuniyetle karşıladı.

Peki yaşanan bu gelişmeler ve açıklamalar hakkında siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirisiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap