USB-C Girişli iPhone Kapıda! İşte Detaylar

USB-C Girişli iPhone Kapıda! İşte Detaylar

0

Ünlü analist Mark Gurman yeni bir açıklama yaptı. Gurman, söz konusu açıklamasında Apple dünyasını ele aldı. Yapılan açıklamaya göre popüler teknoloji şirketi Apple, 2023 yılında yeni girişli iPhone modellerini piyasaya sürecek. Kısacası USB-C Girişli iPhone kapıda! İşte haberle ilgili detaylar;

USB-C Girişli iPhone Kapıda! İşte Detaylar

USB-C Girişli iPhone

Apple, dünyanın en ünlü ve başarılı teknoloji şirketleri arasında ilk sıralarda yer almakta. Şirket, piyasaya sürdüğü akıllı telefonları ve bilgisayarları ile rakiplerine kıyasla ön plana çıkıyor. Özellikle cihazlarında sunduğu kendi işletim ile birlikte şirket, dünya genelinde oldukça başarılı satış rakamlarına ulaşabiliyor.

Bildiğiniz üzere Apple, uzun senelerdir iPhone modellerinde Lightning girişine yer veriyor. Dünyadaki birçok telefon markası USB-C girişini kullansa da Apple onlara ayak uydurmuyor. Bu sayede de rakiplerinden farklı oluyor ve kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Ancak gelen bilgilere göre bu durum değişecek; yeni girişli iPhone modelleri için geri sayım başladı. Kısa bir zaman sonra yeni girişler kullanıcıların karşısına çıkabilir.

Geçtiğimiz zamnalarda Çinli analist Ming-Chi Kuo, iPhone 15 serisinin tüm veya bazı modellerinde USB-C girişine yer verileceğini iddia etmişti. Bu iddiayı duyanlar dört gözle iddia hakkında başka bilgiler gelmesini bekliyordu. Nihayet beklenen oldu ve sızıntılarıyla ünlü olan Bloomberg editörü Mark Gurman yeni girişli iPhone modelleri için tarih verdi.

Mark Gurman tarafından gelen rapora göre Apple, USB-C girişli iPhone modelleri üzerinde aktif olarak çalışmalarını sürdürmekte. Şimdilik test sürecinde olan prototiplerin en erken 2023 yılında piyasaya sürüleceğini belirten Gurman’ın iddiaları ünlü analist Ming-Chi Kuo ile uyum göstermekte. Bu sonuç da bizlere iPhone 15 serisinde USB-C girişinin kullanıcılara sunulacağını göstermekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca USB-C girişinin gelmesini desteklemekte misiniz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir