1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Urban Dictionary Name Nasıl Yapılır? Urban Dictionary Nedir?

Urban Dictionary Name Nasıl Yapılır? Urban Dictionary Nedir?


Popüler sosyal medya platformu Instagram’da yeni bir akım başlamış durumda. Kullanıcılar Instagram uygulaması üzerinden isim analizlerini paylaşmaktalar. İsim analizi yapan bir site kullanılmakta. Ek olarak bu siteye isminizi yazdığınızda size İngilizce olarak analizini yapıyor. Peki ama Urban Dictionary Name nasıl yapılır? Urban Dictionary nedir?

Urban Dictionary Nedir?

Yazımızın konusu olan Urban Dictionary; isim analizi yapan bir sitedir. Bu site ile kullanıcılar kendi isimlerinin genel tanımlarına ulaşabilmekte. Sitede isim analizleri İngilizce olarak sunulmakta fakat sonrasında Türkçe’ye çevirebilirsiniz.

Urban Dictionary, web tabanlı bir sözlüktür. 2 Mart 2013 tarihinden itibaren içerisinde 7 milyondan fazla tanım barındırmaktadır. Gönderiler gönüllü editörler tarafından yazılır ve site ziyaretçileri tarafından oylanır. Son zamanlarda ülkemizde de yaygın bir şekilde kullanılmakta. İsim analizi yapma ve Urban Dictionary Nedir?

Urban Dictionary Name Nasıl Yapılır?

Urban Dictionary Name Nasıl Yapılır

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey buraya tıklayarak siteye ulaşmak. Ardından karşınıza çıkan arama kısmına kendi isminizi veya soyadınızı girebilirsiniz. Sonrasında arat diyerek isminizin analizine ulaşabilirsiniz. Ayrıca karşınıza konulan analizin çevirisini yaparak sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz. Milyonlarca kişinin kullanmaya başladığı bu site hakkında siz ne düşünmektesiniz?

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap