Ülkeye Girişte PCR Testi Kontrolu Başladı!

Ülkeye Girişte PCR Testi Kontrolu Başladı!

0

Ülkeye girişte PCR testi kontrolu başladı! Türkiye’ye ülke dışından gelmek isteyen turistlere ve Türk vatandaşlarına son 3 gün (72 saat) içinde sonuçlanmış negatif PCR testi zorunlu hale getirildi. Bu karar, 28 Aralık’ta Türkiye’ye uçakla gelen yolculara, 30 Aralık gecesi de karadan ve denizden gelen turist ve vatandaşlara yapılmaya başlandı. Test yaptırmamış ve karantina sürecinide kabul etmeyenlerin ülkelerine geri dönüşü gerçekleşti.

Koronavirüs dolayısıyla Türkiye’de önlemler hızla uygulanmaya devam ediyor. Son bir hafta içerisinde bu önlemlere yeni bir uygulama daha ekleneceği, yurtdışından gelen turist ve vatandaşlara PCR testi zorunluluğu getirileceğiyle ilgili bir açıklama yapılmıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 28 Aralık tarihinden itibaren uçakla ülkemize yurtdışından gelen vatandaş ve turistlere, 30 Aralık’dan itibaren de deniz ve kara yolu aracılığıyla ülkemize giriş yapmak isteyen kişilerde negatif PCR testi zorunluluğu getirileceğini açıklamıştı. Dün, gece yarısı itibariyle sınır kapılarında PCR testi kontrolleri uygulanmaya başlandı. PCR testi yaptırmayan turist ve vatandaşların bazılarının ülkelerine geri dönüşü gerçekleşirken, bazıları da gidecekleri adreslerde karantina altına alındı.

Ülkeye girişte PCR testi kontrolu başladı

Ülkeye Girişte PCR Testi Kontrolu Başladı, PCR Testi Son 3 Günde Yaptırılması Gerekiyor!

Covid-19 salgınının etkisini azaltmak için, yurtdışından gelenlere son 3 gün içinde negatif PCR testi zorunluluğu kabul edildi. Karar, 28 Aralık’ta uçak ile ulaşım sağlayan yolcularda denetlenmeye başlarken, dün itibariyle sınır kapılarında da denetlenmeye başlandı. 

Edirne’de yer alan Kapıkule Sınır Kapısı’nda, Bulgaristan’dan gelen turistlere ve vatandaşlara pasaport kontrolü ile beraber PCR testi denetlenmesi uygulanmaya başlandı. PCR testi pozitif olan ya da hiç test yaptırmamış kişiler, ya ülkelerine geri gönderimi sağlandı veya Türkiye’de kalacakları adreste karantinaya girmeyi kabul ettiler. 

Ülkeye Girişte PCR Testi Kontrolu Başladı

Uygulama başladıktan itibaren ülkeye girişini yapmak isteyen Mustafa Halit, Bulgaristan’a geri dönmesi sonucunda şu sözleri söyledi; “Testsiz giriş hakkımızı dakikalarla kaçırdık. Test istedikleri için şu an geri dönüyoruz. Yapacak bir şey yok. Bulgaristan’a geri dönüyoruz.” 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir