Uber Türkiye’de Yeniden Faaliyete Geçiyor!

Uber Türkiye’de Yeniden Faaliyete Geçiyor!

0

Uber, taksi hizmetine alternatif olarak sunulurken geçen yıl içerisinde ülkemizde yasaklanma kararı alınmıştı. Şirketin internet sitesine ve uygulamasına yasak getirilmesi sonrasında Uber, Türkiye’deki çalışmalarına son vermişti. Bazı zamanlar farklı ülkelerde de Uber’in yasaklanması ile ilgili taksiciler söylemlerde bulunmuştu. Kısa süre önce ise istinaf mahkemesinin aldığı karara göre, Uber için söz konusu engel ortadan kalkmış durumda. Uber Türkiye’de yeniden faaliyete geçiyor.

Geleneksel taksi hizmetine alternatif olarak sunulan Uber, geçtiğimiz yıl Türkiye’de yasaklandı. Uber’in hem internet sitesine hem de uygulamasına yasak getirilmesi sonucu şirket, Türkiye’deki faaliyetlerine son verdi. Zaman zaman Fransa gibi ülkelerdeki taksicileri de Uber’in yasaklanması gerektiği söylemişti. Şimdi ise istinaf mahkemesinin aldığı karar göre, Uber için Türkiye engeli ortadan kaldırıldı.

Türkiye ve Dünya gündemindeki Haberler için tıklayın.

Uber Türkiye’de Yeniden Faaliyete Geçiyor! İstinaf mahkemesi karar verdi

Uber Türkiye’de Yeniden Faaliyete Geçiyor

Taksicilerin Uber konusunda ısrarcı oluşu, korsan diye nitelendirip protestolar yapmasının akabinde Uber, Türkiye’de yasaklanmıştı. Bugün istinaf mahkemesinin aldığı karara göre, Uber’e Türkiye’de erişim engeli getiren ilk derece mahkemesinin kararı hatalı bulundu. Bu kararı istinaf mahkemesi bozdu ve Uber’e olan erişim engeli de bu sayede kaldırıldı.

Mahkeme tarafından alınan karar sonrası Uber Global yetkilisi, “Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu. Alınan karar sonucu, Uber için Türkiye engeli de kaldırılmış oldu.

Dünyaca bilinen şirketin sorun yaşadığı ülke sadece Türkiye değil. Avrupa’da öncelikle Fransa olmak üzere pek çok ülkenin taksicileri, Uber’in vergi vermediği için suçlamalarda bulundu. Aynı şekilde Yunanistan’da da konuyla ilgili bazı adımlar atıldı ve Uber benzeri uygulamaların faaliyet gösterebilmesi için ülkede ofis açmaları ve temsilci bulunmurmaları gerekmekte.

Peki siz Uber hakkında ne düşünüyorsunuz? Ülkemize tekrardan gelmesi ile ilgili fikirleriniz neler? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir