WhatsApp’ın Çalışmayacağı Telefonlar Belli Oldu

WhatsApp’ın Çalışmayacağı Telefonlar Belli Oldu

0

Dünya genelinde en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp ile ilgili üzücü bir haber resmi olarak paylaşıldı. WhatsApp’ın çalışmayacağı telefonlar belli oldu. WhatsApp kısa süre önce hem iOS hemde Android için destek sayfasını yeniledi. Uygulamanın açılmayacağı telefonları tek tek açıklamadı ve bu konuda farklı bir adım attı.

WhatsApp’ın çalışmayacağı telefonlar belli oldu

WhatsApp’ın Çalışmayacağı Telefonlar

WhatsApp güncellediği destek sayfasında iOS 9 ve altı sürümlere sahip iPhone kullanıcılarının artık WhatsApp’ı kullanamayacağını bildirdi. Bunun yanında 4.0.3 sürümünün altı Android telefonlar için maalesef ki artık WhatsApp çalışmayacak.

Bildiğiniz üzere WhatsApp artık Facebook’a bağlı. 2021’den itibaren ise yukarında belirttiğimiz sürümlerden eski olan cihazlara sahipseniz maalesef akıllı telefonunuzda artık WhatsApp çalışmayacak. WhatsApp, SSS destek sayfasında önümüzde ki yıldan itibaren bazı akıllı cihazlarda çalışmayacağı ile ilgili açıklama yapmıştı.

Söz konusu yeni yayınlanan karar sonrasında güvenlik nedeniyle sürekli uygulamayı güncel tutmak gerekiyor. Uygulamalar veri ihlallerinden kullanıcıları korumak adına güvenlik yamaları ile güncelleniyor. Akıllı telefonu eski olan kullanıcılarda bu işlem maalesef aksıyor. Bundan dolayı telefonu güvenlik güncellemesi alamayacak modellerde uygulama direkt olarak kullanılamıyor.

WhatsApp’ın 2021 yılı itibariyle kullanılamayacağı Android telefonlar: HTC Desire, LG Optimus Black, Motorola Droid Razr ve Samsung Galaxy S2 gibi modeller yer alıyor.

WhatsApp’ın 2021 yılı itibariyle kullanılamayacağı iOS cihaz, iPhone 4 oluyor ancak kullanıcılar, iPhone ‘4S, 5, 5S, 5C, 6, ve iPhone 6S‘ gibi telefon modellerine iOS 9 güncellemesini yaparlarsa WhatsApp’ı çalıştırabilecekler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir