İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp’ın Çalışmayacağı Telefonlar Belli Oldu

WhatsApp’ın Çalışmayacağı Telefonlar Belli Oldu


Dünya genelinde en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp ile ilgili üzücü bir haber resmi olarak paylaşıldı. WhatsApp’ın çalışmayacağı telefonlar belli oldu. WhatsApp kısa süre önce hem iOS hemde Android için destek sayfasını yeniledi. Uygulamanın açılmayacağı telefonları tek tek açıklamadı ve bu konuda farklı bir adım attı.

WhatsApp’ın çalışmayacağı telefonlar belli oldu

WhatsApp’ın Çalışmayacağı Telefonlar

WhatsApp güncellediği destek sayfasında iOS 9 ve altı sürümlere sahip iPhone kullanıcılarının artık WhatsApp’ı kullanamayacağını bildirdi. Bunun yanında 4.0.3 sürümünün altı Android telefonlar için maalesef ki artık WhatsApp çalışmayacak.

Bildiğiniz üzere WhatsApp artık Facebook’a bağlı. 2021’den itibaren ise yukarında belirttiğimiz sürümlerden eski olan cihazlara sahipseniz maalesef akıllı telefonunuzda artık WhatsApp çalışmayacak. WhatsApp, SSS destek sayfasında önümüzde ki yıldan itibaren bazı akıllı cihazlarda çalışmayacağı ile ilgili açıklama yapmıştı.

Söz konusu yeni yayınlanan karar sonrasında güvenlik nedeniyle sürekli uygulamayı güncel tutmak gerekiyor. Uygulamalar veri ihlallerinden kullanıcıları korumak adına güvenlik yamaları ile güncelleniyor. Akıllı telefonu eski olan kullanıcılarda bu işlem maalesef aksıyor. Bundan dolayı telefonu güvenlik güncellemesi alamayacak modellerde uygulama direkt olarak kullanılamıyor.

WhatsApp’ın 2021 yılı itibariyle kullanılamayacağı Android telefonlar: HTC Desire, LG Optimus Black, Motorola Droid Razr ve Samsung Galaxy S2 gibi modeller yer alıyor.

WhatsApp’ın 2021 yılı itibariyle kullanılamayacağı iOS cihaz, iPhone 4 oluyor ancak kullanıcılar, iPhone ‘4S, 5, 5S, 5C, 6, ve iPhone 6S‘ gibi telefon modellerine iOS 9 güncellemesini yaparlarsa WhatsApp’ı çalıştırabilecekler.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap