Twitter’a Mavi Tik Sonunda Geliyor! Kullanıcıları Sevindiren Haber

Twitter’a Mavi Tik Sonunda Geliyor! Kullanıcıları Sevindiren Haber

0

Aktif olarak sosyal medya kullanan insanlar, hesaplardaki mavi tik simgesinin önemli olduğunu bilirler. Hesapların doğruluğu ve güvenilirliği açısından mavi tik önem taşıyan unsurlar arasındadır. Twitter’a Mavi Tik Sonunda Geliyor! Kullanıcıları Sevindiren Haber

Twitter’a Mavi Tik Sonunda Geliyor! Kullanıcıları Sevindiren Haber

Twitter'a Mavi Tik Sonunda Geliyor! Kullanıcıları Sevindiren Haber

Facebook ve Instagram için mavi tik için başvurular devam etmekte. Fakat bir süredir Twitter mavi tik başvurusunu kabul etmemekte ısrarcı idi. Sonunda Twitter kullanıcılarının mutlu edecek haber geldi. Artık Twitter hesabı olan kullanıcılar önümüzdeki günlerde mavi tik için tekrardan başvuru yapabilecekler.

Popüler platform Twitter, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklama ile hesap doğrulama işlemini yeniden getireceğini söylemişti. Fakat Mayıs ayında olmamıza karşılık söz konusu olan durumla ilgili resmi bir açıklama veya duyuru hala gelmedi. Ancak uzun süreden sonra gelen bilgiler, mavi tik başvurularının önümüzdeki haftadan itibaren tekrardan açılacağını söylediler.

Popüler teknoloji ajanı Jane Manchun Wong, ”Twitter’ın doğrulama işlemini yeniden başlatacağına dair” haberler aldığını söyledi. Söz konusu hizmetin tekrar açılacağına dair birden fazla ekran resmini ortaya çıkardı. Wong, aynı zamanda Twitter’ın başvuru şartlarını da söyledi. Kısacası Twitter’dan hesaplarının doğrulanmasını isteyen kişilerin gerekli şartları kabul etmesi lazım.

Daha öncesinde de olduğu gibi bu ayrıcalıktan yararlanmak için politikacı, gazeteci, içerik üretici gibi bir unvana sahip olunması gerekmekte. Ayrıca Wong, Twitter’ın, kullanıcıya hesabınının hangi kategoride olduğunu da sorduğunu söylemekte. Örneğin profesyonel sporcu veya bir kuruluş olup olmadığınız önemli faktörler arasında yer almakta.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir