Twitter Yeni Emoji Tepkilerini Test Ediyor! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Twitter Yeni Emoji Tepkilerini Test Ediyor! İşte Detaylar

0

Popüler sosyal medya platformları her geçen gün bünyelerine yeni özellikler getirmekte. Instagram ve Facebook’ta devamlı olarak yenilikler görmekteyiz. Şimdi ise Twitter yeni bir özellik üzerinde çalışmakta. Twitter Yeni Emoji Tepkilerini Test Ediyor! İşte Detaylar

Twitter Yeni Emoji Tepkilerini Test Ediyor! İşte Detaylar

Twitter Yeni Emoji Tepkilerini Test Ediyor! İşte Detaylar

Gelen haberlere göre Twitter, Facebook benzeri emojileri beğeni tuşuna eklemeyi planlamakta. Normalde beğeni tuşu sadece kalp ile sınırlıyken ilerleyen günlerde farklı tepki tuşlarıyla desteklenmesi mümkün. Bunun yanında birçok kullanıcı bu tarz bir özelliğin gelmesinden yana tavır takınmakta.

Anlık olarak Twitter’ın test ettiği emojiler, 2016 yılından beri Facebook’ta yer almakta. Fakat bunca zaman sonunda Twitter da çeşitli benzer emojileri kullanıcıların hizmetine sunacak. Sızdırılan bilgiler doğrultusunda ”gülme” ve ”hüzünlü”tuşları Facebook’takine birebir benzemekte. Bunun yanında şirket Facebook’taki emojilerin dışında farklı emojileri platforma yer almasını düşünülmekte.

Sızıntı olarak gelen haberlerde ”kızgın” emojisinin yer almadığı görülmekte. Pek çok kişi bunun nedenini ciddi anlamda sorguluyor. Bunun yanında söz konusu özellik test aşamasında. Yani ilerleyen günlerde ”kızgın” veya farklı emojiler özelliğin içerisine dahil edilebilir. İlerleyen günlerde bu konu ile ilgili daha fazla detayın çıkması muhtemel.

Sosyal medya platformları son zamanlarda sıkça güncellemeler getirerek yeni özellikleri bünyesine ekliyor. Twitter da rakiplerinin yanında yeni özellikler eklemeye başladı. Bahşiş kutusu ve mavi tik doğrulama buna bir örnek olabilir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap