Twitter TweetDeck Yenileniyor! İşte Detaylar

Twitter TweetDeck Yenileniyor! İşte Detaylar

0

Popüler sosyal medya platformu Twitter, dün TweetDeck’i yenilediğinin duyurusunu yaptı. TweetDeck sayesinde kullanıcılar, Twitter hesaplarını veya birden çok hesaplarını kolay bir şekilde yönetebilmekteler. Yenileneceği haberini alan Twitter kullanıcıları bu habere sevindiler. Twitter TweetDeck Yenileniyor! İşte Detaylar

Twitter TweetDeck Yenileniyor! İşte Detaylar

Twitter TweetDeck Yenileniyor! İşte Detaylar

Söz konusu olan TweetDeck, platform ilk kurulduğu zamanlarda aktif olmamakta. Ancak ilerleyen zamanlarda bağımsız olarak geliştirilmekte. Bu sayede de platformun dikkatini çekmeyi başardı. Twitter, TweetDeck’i aldıktan sonra 140 karakter sınırını ne yazık ki TweetDeck’e de getirdi. Ancak ne olursa olsun hesap yönetimi konusunda kullanıcıların vazgeçemediği bir arabirim olmaya devam etmekte.

Twitter Tüketici Ürünleri Başkanı Kayvon BekpourMart ayında The Verge ile bir röportaj yapmıştı. Söz konusu olan röportajda Twitter’ın TweetDeck’i unutmadığını ve şirketin “sıfırdan” bir yenileme üzerinde çalıştığını belirtti. Ayrıca dün Twitter, yenilenen arabirimin bir görüntüsünü yayınlamakta. Görüntünün ABDKanada ve Avustralya‘dan “rastgele seçilmiş” birkaç kişiyle test edilen bir önizlemeyi temsil ettiğinin bilgisini eklemekte. Ayrıca TweetDeck birçok şirket ve kuruluş tarafından aktif olarak kullanılmakta.  TweetDeck, akışları kullanıcılarına sütunlar olarak sunabilmekte. Ek olarak da tek bir sayfada birçok kısım sorunsuz bir şekilde görülebilmekte.

TweetDeck’in yenilenen halini kullanmak isteyen kullanıcılar istedikleri zaman kullanabilirler. Kulllanıcıların tek yapmaları gereken TweetDeck’e sitesine gidip sayfanın boş bir kısmına “Sağ Tıklayın” ve “İncele“yi seçmek. Sağ taraftaki açılan geliştirici penceresinden “Console“a gelin ve document.cookie = “tweetdeck_version=beta” (Çift tırnaklar dahil) kodunu yapıştırıp Enter‘a basmak.. Sayfayı yeniledikten sonra TweetDeck’in yenilenmiş versiyonunu kullanabilmekteler. Ancak kullanıcılar eski haline geri dönmek isterler ise, aynı yolları izleyip “Console”a tekrar girmeliler ve document.cookie = “tweetdeck_version=main” kodunu yapıştırıp enter’a basmalılar. Sayfayı yeniledikten sonra TweetDeck’i şu anki haliyle kullanmaya devam edebilirler.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Twitter platformunu kullanıyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir