İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Xiaomi Mi 9 için MIUI 12.5 Güncellemesi Geliyor!

Xiaomi Mi 9 için MIUI 12.5 Güncellemesi Geliyor!


Xiaomi şirketinden Xiaomi Mi 9 kullanıcıları için mutlu bir haber geldi. Android 11 üzerine kurulu MIUI 12.5 güncellemesi artık dağıtıma başladı. Xiaomi Mi 9 için MIUI 12.5 Güncellemesi Geliyor!

Xiaomi Mi 9 için MIUI 12.5 Güncellemesi Geliyor!

Xiaomi Mi 9 için MIUI 12.5 Güncellemesi Geliyor!

Akıllı telefonlar artık hayatımızın bir parçası oldular. Günümüzden yaklaşık 20 yıl öncesinde hayatımızda bile yoklarken artık onlarsız bir hayat düşünemez olduk. Ancak akıllı telefonların varlığı kadar yazılımları da büyük önem teşkil ediyor. Söz konusu olan yazılımlar sayesinde cihazlar yeni özellikler kazanıyor. Hatta da var olan donanımı daha iyi hale getiriyorlar. Bu sebepten dolayı tüketiciler, yazılım güncellemeleri konusunda başarılı şirketleri diğerlerine göre daha fazla tercih etmekteler.

 Xiaomi, güncellemeler ise oldukça iyi bir şöhrete sahip olan şirketlerden biri. Popülerliği sayesinde de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen teknoloji şirketlerinden biri olmakta. Şirket son olarak Android üzerine kurulu MIUI arayüzünü geliştirmişti. Ayrıca eski telefonlarına bile oldukça uzun bir süre güncelleme desteği vermekte. Xiaomi Mİ 9 modeli ise bu konunun son örneği olarak karşımıza çıkmakta. Söz konusu olan model uzun bir süre sonra MIUI 12.5 güncellemesi aldı.

Avrupa’daki Xiaomi Mi 9 sahipleri dün sabah çifte güncelleme müjdesi ile güne başladılar. Android 11 tabanlı MIUI 12.5 güncellemesi alan telefon, böylelikle hem MIUI hem de Android tarafında bir üst sürüme geçmiş oldu. Özellikle telefonun çıkış tarihi düşünüldüğü zaman bu Xiaomi‘nin karnesine artı olarak yazılacak bir durum gibi duruyor.

MIUI V12.5.1.0.RFAEUXM yapı numaralı güncelleme, 2,4 GB‘lık bir alan kaplamakta. Kapladığı yüksek alan sayesinde kullanıcılara Wi-Fi bağlantısı üzerinden indirme yapmaları önerilmekte. Ayrıca Xiaomi, Mi 9‘un MIUI 12.5 güncellemesini şu anlıık Avrupa pazarıyla kısıtlı tutmuş durumda. Ancak önümüzdeki günlerde karşılaşılan herhangi bir sorun çıkmaz ise daha geniş kitlelere de güncelleme gelmesi bekleniyor.

Peki siz bu güncelleme hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Xiaomi model telefonları kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap