Twitter Sesli DM Özelliği Yolda! İşte Detaylar


Popüler platformlardan biri olan Twitter geçtiğimiz aylarda iOS kullanıcıları için sesli tweetleri kullanıma sundu. Bu özellik olumlu etkiler getirmiş olacak ki kısa bir süre sonra ise, insanların doğrudan mesajlar yoluyla sesli mesaj kaydetmesine ve göndermesine izin verme fikrini denemeye başladı. Mesajlaşma uygulamalarında sıkça kullanılan ve kullanıcılarında talep ettiği bu özellik görünüşe göre Twitter’a da geliyor. Twitter sesli DM özelliği test ediliyor.

Twitter sesli DM özelliği ilk olarak Brezilya’da 

Twitter sesli DM özelliği ilk olarak Brezilya’da

Ortaya atılan bilgilere göre yeni gelecek olan bu özelliğin ilk önce Brezilya’da test edileceği söyleniyor. Twitter, ‘’İnsanların kendilerini Twitter’da hem halka açık hem de özel olarak sohbetlerde nasıl ifade edecekleri konusunda daha fazla seçenek istediğini biliyoruz.’’ diyor. Bundan dolayı şu anda üzerinde çalıştığı DM özelliğini kısa sürede kullanıcılara sunmak istiyor.

Söz konusu özellik, kısa süre önce test aşamasında olduğu Twitter üzerinden paylaşılarak duyurulmuştu. Sonra ise bir başka belirti Twitter kodunda bu özelliğin bulunması oldu ve ardından Ağustos ayından bu yana söylentilerde devam etti.

Bu özellikteki ses kayıtlarının süresi 20 saniye olacağı söylendi ve alınan mesajları kontrol etmek için basit bir oynat / duraklat düğmesine yer verileceği belirtildi. Twitter ekibi, sesli mesaj göndermeyi Twitter sohbetlerinin farklı bir doğallık katmasını ve konforun bir parçası haline getirmek için tasarladığını söylüyor. Bunların yanında tabiki, bu özelliğin getireceği kaçınılmaz kötüye kullanım için bir mesaj bildirme özelliği de bulunuyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
8
Şaşkın
Kötü Kötü
2
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
İlginç İlginç
0
İlginç
Aşk Aşk
6
Aşk
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
Başarılı Başarılı
2
Başarılı
Lol Lol
3
Lol
Barış Özkan
Diyobi.com sitesi kurucusu ve yazarı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir