Twitter Nefret Söylemlerini Azaltacak! Safety Mode özelliği

Twitter Nefret Söylemlerini Azaltacak! Safety Mode özelliği

0

2021 yılının başlarındayız ve teknoloji hızla gelişmeye devam ediyor. Sosyal medyanın dev şirketleri nefret söylemlerini azaltmak adına yeni bir adım attı. Yapay zeka sistemleri oluşturulmaya başlandı. Twitter nefret söylemlerini azaltacak.

Yapay zeka ile çalışacak Safety Mode özelliği ile kullanıcıların saldırgan tavırlardan kaçınmasını sağlayacağını açıkladı.

Twitter, nefret söylemlerini azaltacak: Safety Mode özelliği

Twitter Nefret Söylemlerini Azaltacak

Geçtiğimiz hafta yaşananlardan dolayı sosyal medya adeta ikiye bölündü. Erzurum oyunu ile ilgili Twitch yayıncılarının yaptığı yorumlar dikkat çekti. Ayrıca Bazı kullanıcılar bu söylemleri nefret söylemi olarak nitelendirirken, bazıları ise normal yorum olduğunu savundu. Bunun yanında birçok kullanıcı sosyal medya üzerinden oyun yapımcısı ile ilgili saldırgan tavır sergiledi.

Twitter, bunun gibi örneklerin önüne geçmek için yapay zeka destekli yeni özelliğini devreye alacak. Bu özellik ile beraber söz konusu durumların yaşanmasını engellemeye çalışacak. Ancak bazı analistler, sistemin mükemmel çalışması gerektiğini, aksi takdirde birçok kullanıcının bu özellik sebebiyle mağdur olabileceğini savunmakta.

Yaklaşık olarak 1 yıldır bu özelliği test eden Twitter, artık hazırlıklarını tamamladı. Bunun yanında geliştirilen özellik ile taciz ve spam içerik oluşturan kullanıcılar, otomatik tespit etme imkanı var. Bunlar 7 gün boyunca kısıtlı erişime sahip olacak.

YouTube benzeri ücretli abonelik sistemini tanıtan Twitter, yeni özellikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Siz Safety Mode ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir