Twitter Güvenlik Açığı Sorunu! Yeni Plan Yapılıyor

Twitter Güvenlik Açığı Sorunu! Yeni Plan Yapılıyor

0

Son zamanlarda sıkça karşılaşılan bir sorun haline gelen güvenlik açıkları ve bir takım sorunlar, popüler sosyal medya platformlarının başına dert açıyor. Twitter bu güvenlik sorunları ile ilgili Geçtiğimiz Temmuz ayında büyük bir darbe yemişti. Hatırlayacağınız gibi yüksek takipçili, Barack Obama, Joe Biden, Jeff Bezos, Elon Musk ve diğer bazı teknoloji şirketi sahiplerinin hesaplarının ele geçirilmesiydi. Yaşanan bu gelişme sonrası Twitter’a güven fazlasıyla azaldı ve küçümsenemeyecek derecede kullanıcısını kaybetti. Twitter güvenlik açığı giderilmesi için yeni planlar yapıyor.

Twitter güvenlik açığı için yeni planlar yapıyor

Twitter güvenlik açığı için gelişmeler

Twitter CEO’su Jack Dorsey, daha önce bilgisayar korsanlığı girişiminin, manipülasyon hedefi haline gelen bazı şirket çalışanlarının güvenlik açığı nedeniyle olduğunu söylemişti. Ona göre şirket, çalışanlarının sosyal mühendisliğine karşı korumada ve ayrıca şirketin dahili araçlarını kısıtlamada geride kaldı.

Birçok gelişmeyi değerlendiren Twitter, yaşanan bu güvenlik sorunlarını, hacklenme olaylarını tamamen gidermek için yeni bir adım atıyor. Yeni güvenlik anahtarları sunacak olan Twitter, giriş doğrulama işlemlerini arttırıyor.

Parag Agarwal ve Damien Kieran bir blog yazısında, sistemleri arasında güvenlik sorularının çeşitliliğini arttıracaklarını belirtti. Yazısında Temmuz ayı içerisinde gerçekleşen bu talihsiz olayın güvenlik adımlarını daha hızlı atmaları konusunda etki ettiğini söyledi. Platformun zaten bir süredir daha fazla güvenlik özelliği getirmek için çalıştığının da altı çiziliyor.

Üzerinde durulan yeni güvenlik araçları ise temelde kullanıcıların hesaplarına başka kişilerin ulaşmasını engelleyerek, kimlik doğrulama seviyesini üst kısımlara taşıması hedefleniyor.

Yaşanan bu güvenlik sorunları ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan konu ile ilgili fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir